Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gbagbo się obronił. Quattara ciągle atakuje

0
Podziel się:

Odsunięty od władzy prezydent nie chce ustąpić. Zabarykadował się w swojej siedzibie.

Gbagbo się obronił. Quattara ciągle atakuje
(PAP/EPA)

Siły Alassane Ouattary, uznanego przez społeczność międzynarodową prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej, po nieudanym szturmie na rezydencję jego rywala Laurenta Gbagbo rozpoczęły oblężenie jego siedziby w największym mieście kraju, Abidżanie.

W Abidżanie kontynuowane są walki. W nocy słychać było sporadyczne eksplozje - relacjonował świadek. Doradca Gbagbo przebywający w Paryżu powiedział,że siły Ouattary wznowiły atak na siedzibę Gbagbo wczoraj późnym wieczorem, z pomocą śmigłowców ONZ i francuskich sił pokojowych. Doniesienia nie można było potwierdzić z innych źródeł.

Wczoraj zakończyły się ataki śmigłowców misji pokojowej ONZ na WKS, w których zniszczone zostały zapasy broni ciężkiej należącej do Gbagbo. Według rzecznika ONZ, negocjacje prowadzone z Gbagbo na temat jego ustąpienia trwają nadal, ale ich rezultat pozostaje niewiadomy, tym bardziej, że na antenie francuskiego radia Gbagbo ogłosił, że nie zamierza oddawać władzy.

Dziś w nocy uzbrojeni napastnicy włamali się do siedziby japońskiego ambasadora na WKS Yoshifumiego Okamury. Dyplomata wraz z grupą osób schronił się w pomieszczeniu z kuloodpornymi drzwiami - poinformowało japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Napastnicy strzelali z broni maszynowej do ludzi na zewnątrz budynku, zaginęły cztery osoby. Ambasada Japonii znajduje się w tej samej dzielnicy Abidżanu, co rezydencja Gbagbo.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t136832.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;szturmuje;bunkier;gbagbo,82,0,807506.html) Prezydent szturmuje bunkier Gbagbo Wybrzeże Kości Słoniowej wciąż niespokojne. Były prezydent nie chce odejść.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t136699.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ewakuacja;z;wks;francuzi;rozwazaja,204,0,805580.html) Ewakuacja z WKS? Francuzi rozważają W Abidżanie atmosfera dalej napięta. W niektórych dzielnicach słychać strzały i wybuchy - to walki między zwolennikami Ouattary i Gbagbo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t136538.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/wks;800;ofiar;tylko;w;jednym;miescie,244,0,805108.html) WKS: 800 ofiar tylko w jednym mieście O bilansie walk etnicznych poinformował Międzynarodowy Czerwony Krzyż.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t136538.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walczy;o;wladze;nakazal;zamknac;granice,251,0,804347.html) Walczy o władzę. Nakazał zamknąć granice ONZ szacuje, że w wyniku kryzysu powyborczego w Wybrzeżu Kości Słoniowej zginęło co najmniej 460 osób.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)