Notowania

afryka
23.07.2011 10:23

Głód w Rogu Afryki, UE zwiększa pomoc

Komisja Europejska zwiększa pomoc dla regionu Rogu Afryki, w związku z klęską głodu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Komisja Europejska zwiększa pomoc dla regionu Rogu Afryki w związku z klęską głodu.

Komisarz do spraw pomocy humanitarnej Krystalina Georgijewa, która jest w Kenii poinformowała, że Bruksela przeznaczy prawie 28 milionów euro i mobilizuje kolejne wsparcie.

Rozmiar kryzysu jest bezprecedensowy. Największa od kilkudziesięciu lat susza dotknęła Somalię, Kenię, Etiopię i Dżibuti. Unijna komisarz do spraw pomocy humanitarnej poinformowała, że w związku z dramatyczną sytuacją panującą w tych krajach,

Bruksela już wkrótce przeznaczy kolejnych 60 milionów euro na pomoc głodującym, to zwiększa unijne wsparcie do 158 milionów euro. Organizacja Narodów Zjednoczonych oszacowała potrzeby na miliard dwieście milionów dolarów.

Głód w Afryce. Jak możesz pomóc? (CNN, ang.):

Unijna komisarz odwiedziła też największy na świecie obóz dla uchodźców w Dabaab w Kenii. To właśnie tam schronienia szukają głodujący z Somalii, gdzie panuje najtrudniejsza sytuacja.

Pogarsza ją wojna domowa trwająca od prawie 20 lat. Islamscy rebelianci, którzy kontrolują wiele rejonów kraju podważyli doniesienia ONZ-tu - _ jest susza ale nie ma głodu _ - mówią i zabraniają organizacjom międzynarodowym na wjazd do Somalii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t75564.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najwieksza;od;60;lat;susza;pustoszy;afryke,234,0,861930.html) Największa od 60 lat susza pustoszy Afrykę W wielu regionach w Kenii, Etiopii i Somalii można mówić o klęsce głodu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t153058.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/glod;w;afryce;rebelianci;zaprzeczaja,61,0,878909.html) Takiego głodu nie było od lat. "Fałsz w 100%" Powiązani z Al-Kaidą, somalijscy radykałowie islamscy z ruchu Al-Szebab odrzucają ocenę ONZ.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t82168.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fao;alarmuje;somalijczycy;umieraja;z;glodu,79,0,877647.html) FAO alarmuje: Setki umierają każdego dnia Organizacja zaapelowała o pilne wyasygnowanie 120 milionów dolarów na pomoc dla Rogu Afryki.
Tagi: afryka, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz