Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jedzenie
19.01.2013 10:49

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed waflami firmy Magnolia

Zostały wyprodukowane z mleka w proszku zanieczyszczonego nieznaną substancją

Podziel się
Dodaj komentarz
(mediaphotos/iStockphoto)

*Wafle i rurki waflowe firmy Magnolia z Lubska (woj. lubuskie) zostały wyprodukowane z mleka w proszku zanieczyszczonego nieznaną substancją - podał w komunikacie Główny Inspektor Sanitarny. Zakupione produkty należy zwrócić w miejscu zakupu lub wyrzucić. *

Chodzi o słodycze wyprodukowane po 22 listopada 2012 r. - rurki waflowe _ Stilla Dolce Cocoa Rolls 2x50g _ oblewane wewnątrz kremem czekoladowym z czekolady mlecznej, _ Wafle z kremem waniliowym Vanilla wafers 175 g _, wafle mleczne _ Poesia Milk Cream 70 g _, wafle MAX mleczne w czekoladzie mlecznej 35 g, rurki waflowe suche 70 g, rurki waflowe suche cienkie 70 g, wafle mleczne _ Słodka Nuta _ 175 g, wafle kakaowe w czekoladzie naturalnej 600 g oraz wafle z kremem Wiener Eiswaffel.

Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar powiedział, że trwają obecnie prace nad ustaleniem, co to za substancja. _ Zanieczyszczenie zostało wykryte przez pracownika fabryki _ - wyjaśnił. Dodał, że mleko w proszku było produkowane w spółdzielni Rokitnianka w Szczekocinach. _ W tej spółdzielni inspektor weterynarii (...) podjął już stosowne działanie _ - dodał.

Zaznaczył też, że sześć z wymienionych produktów było dystrybuowanych na terenie całej Polski, a trzy były eksportowane do Czech, Słowacji, Niemiec i na Łotwę. _ Wczoraj w nocy wysłaliśmy informację o zagrożeniu do Komisji Europejskiej, w ramach europejskiego systemu wczesnego ostrzegania RASFF. Automatycznie taka lista trafia do wszystkich krajów unijnych _ - zaznaczył.

Rzeczniczka lubuskiego Sanepidu Jolanta Borkowska przekazała, że na teren województwa lubuskiego trafiła niewielka ilość tych produktów. - _ Inspektorzy znaleźli je tylko w dwóch hurtowniach. Zostały one zabezpieczone i nie trafią do handlu _ - poinformowała.

Czytaj więcej w Money.pl
77 mln na jedzenie dla biednych. Wystarczy? Prawie 77 mln euro przeznaczyła Komisja Europejska na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Polski w 2013 r.
Nie stać ich na jedzenie. Kupują smartfony Szeroko zakrojona akcja specjalnych oddziałów karabinierów do walki z oszustwami na rynku spożywczym przyniosła przerażające rezultaty.
Tak politycy wchodzą do szkolnych sklepików PSL złożyło w środę w Sejmie projekt ustawy zakazujący reklamy i sprzedaży tzw. żywności śmieciowej w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach.
Tagi: jedzenie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz