Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budryk
29.12.2007 13:58

Górnicy z Budryka spędzą Sylwestra w kopalni

Załoga kopalni węgla kamiennego "Budryk" postanowiła rozpocząć strajk okupacyjny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Załoga kopalni węgla kamiennego "Budryk" postanowiła rozpocząć strajk okupacyjny. 750 górników, którzy domagają się poprawy warunków pracy i płacy zapowiada, że spędzą w kopalni Sylwestra i Nowy Rok.

Rozmowy pomiędzy strajkującymi związkowcami, a zarządem zostały zawieszone. Górnicy poinformowali, że czekają teraz na decyzję mediatora Jerzego Markowskiego, który ma zwołać strony na dalsze rozmowy.

Górnicy mówią, że zarząd kopalni gra na emocjach ich żon, matek i dzieci. Twierdzą, że władzom kopalni nie zależy na porozumieniu, a chcą doprowadzić do załamania strajku. Tłumaczą, że ich rodzinom grozi pozostanie bez środków do życia.

Protestujący zwrócili się z apelem do górników i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe strajkujących. Przekonują, że strajk szkodzi nie tylko spółce, która nie wydobywa węgla, ale także związkowcom, gdyż za dni strajku nie wypłaca się dniówek.

Zdaniem związkowców kopalnia "Budryk" jest jedną z najlepszych w kraju, a płace w niej są najniższe w polskim górnictwie. Niedawno zapadła decyzja o włączenia "Budryka" do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Pracownicy domagają się podniesienia pensji do wysokości średniej w spółce.

Tagi: budryk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz