Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gronkiewicz-Waltz pozwie Kaczyńskiego?

0
Podziel się

Chodzi o wypowiedzi kandydata w sprawie legalności usunięcia kupców z warszawskich KDT.

Gronkiewicz-Waltz pozwie Kaczyńskiego?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhvfAyd

*Chodzi o wypowiedzi Kaczyńskiego w trakcie przedwyborczych debat telewizyjnych, w których określił działania miasta wobec kupieckiej spółki KDT jako _ całkowicie nielegalne _.*

_ - Działania miasta były przeprowadzone w pełnej zgodności z prawem. Egzekucja komornicza wobec KDT miała swoje źródło w prawomocnym orzeczeniu sądowym. PiS włącznie z prezesem stoi po stronie ludzi, którzy nielegalnie zajmowali teren w centrum Warszawy, co orzekły wszystkie sądy _ - powiedziała prezydent WarszawyHanna Gronkiewicz-Waltz.

_ - Jeśli pan prezes będzie tak dalej funkcjonował, że będzie kłamał, to nie tylko w trybie wyborczym, ale też w innym trybie możemy spotkać się w sądzie _ - dodała Gronkiewicz-Waltz. Jak powiedziała, mówienie o tym, że działania miasta były niezgodne z prawem jest kłamstwem i pomówieniem. _ - Do PAP skierowałam po pierwszej debacie nasze oświadczenie, ale prezes Kaczyński brnie dalej w kłamstwo, tak samo zresztą, jak w przypadku prywatyzacji i komercjalizacji szpitali _ - dodała.

bEhvfAyf

Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że słowa prezesa PiS są niesprawiedliwe, ponieważ miasto wspiera drobny handel. _ - Kupcom ze Stadionu X-lecia zapewniliśmy na Marywilskiej tereny gdzie będą dobre warunki do handlu. To jest najlepszym dowodem na to, że dbamy o drobnych kupców i staramy się maksymalnie zorganizować im warunki _ - powiedziała.

Prezydent Warszawy podkreśliła, że w miejscu, gdzie stała blaszana hala KDT, ma powstać łącznik między pierwszą i drugą linią metra oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej. _ - To jest interes publiczny, to jak Warszawa ma się rozwijać i nie będą tutaj ani osoby prywatne, te, które blokują różne inne budowy, ani osoby prywatne w postaci KDT, blokować rozwoju Warszawy _ - powiedziała.

Rzecznik sztabu Kaczyńskiego,Paweł Poncyljuszpowiedział, że Kaczyński w trakcie debaty odnosił się do tego, że agencja ochroniarska, która egzekwowała wyrok sądu, utraciła w wyniku postępowania administracyjnego uprawnienia do prowadzenia działalności ochroniarskiej.

bEhvfAyl

_ - Okazało się również, że zdaniem MSWiA, nie wszystko co było robione przy usuwaniu kupców z KDT było legalne. Gdyby tak było, agencja ochroniarska dalej by funkcjonowała. Jednak musiała pożegnać się z licencją _ - podkreślił Poncyljusz.

EKSMISJA KUPCÓW Z KDT:

bEhvfAyG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)