Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gronkiewicz-Waltz: Zapytam Warszawian o krzyż

0
Podziel się

Prezydent stolicy zapowiada referendum w sprawie pomnika.

Gronkiewicz-Waltz: Zapytam Warszawian o krzyż
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEpyiNLV

Prezydent stolicy zamierza spytać mieszkańców Warszawy, czy chcą kolejnego pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej.

Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że w przypadku wygranej w wyborach samorządowych zamierza zlecić badania opinii publicznej wśród warszawiaków w tej sprawie.


POSŁUCHAJ HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ:

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz dodała jednak, że w grę na pewno nie wchodzi pomnik przed Pałacem Prezydenckim. Teren łącznie ze Starówką jest zabytkowy i wpisany na światową listę UNESCO, więc nie można ingerować w jego architekturę.
Prezydent stolicy przyznaje, że osoby które koczują przed krzyżem są uciążliwi dla miasta. Gronkiewicz-Waltz podkreśla jednak, że demokracja przyznaje im prawo do wyrażania swoich poglądów.

bEpyiNLX

Zdaniem prezydent stolicy decyzję w sprawie przeniesienia krzyża powinna podjąć Kancelaria Prezydenta, ponieważ stoi on na jej terenie. Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła jednak, że w tej sprawie zostało już porozumienie, a krzyż powinien zostać przeniesiony.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t79475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gronkiewicz-waltz;granie;krzyzem;jest;niegodne,248,0,665592.html) Gronkiewicz-Waltz: Granie krzyżem jest niegodne Miasto nie jest stroną w sprawie krzyża - mówi prezydent stolicy. - Miejsca na pomnik tam nie ma.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t109464.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kardynal;dziwisz;chce;przeniesc;krzyz;jest;bezczeszczony,175,0,665775.html) Kardynał Dziwisz chce przenieść krzyż: jest bezczeszczony Także Warszawiacy w sondażu opowiedzieli się za przeniesieniem krzyża. Dwie trzecie mieszkańców stolicy ofiary katastrofy pod Smoleńskiem wolałoby uczcić w inny sposób.
bEpyiNMy
wiadmomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)