Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupiński za powtórzeniem wyborów na Dolnym Śląsku

0
Podziel się:

Jacek Protasiewicz pokonał Grzegorza Schetynę i został szefem dolnośląskiej PO.

Grupiński za powtórzeniem wyborów na Dolnym Śląsku
(Krzysztof Jastrzebski/East News)
bECMeZWt

Szef Klubu PO Rafał Grupiński uważa, że Jacek Protasiewicz powinien wystąpić z wnioskiem o powtórzenie zjazdu i wyborów.

To skutek ujawnionej przez _ Newsweek _ rozmowy, w której poseł Norbert Wojnarowski, zwolennik Jacka Protasiewicza, proponuje jednemu z delegatów pracę w państwowym koncernie KGHM w zamian za głos na Protasiewicza.

W sobotę w Karpaczu Protasiewicz pokonał Grzegorza Schetynę i został szefem dolnośląskiej PO. Rafał Grupiński uważa, że w obronie czystości procedur posłowie reprezentujący obydwie strony rywalizacji powinni wystąpić o ponowienie zjazdu:

bECMeZWv

- _ Co więcej uważam, że sam pa n poseł Jacek Protasiewicz powinien ze swojej inicjatywy, aby pokazać czystość metod stosowanych w tych wyborach, z takim wnioskiem wystąpić. Ale to jego decyzja. W każdym razie z punktu widzenia klubu parlamentarnego i Platformy Obywatelskiej sytuacja komfortowa _ - mówi poseł Grupiński.

Rafał Grupiński powiedział, że na czwartek wezwał do siebie posła Norberta Wojnarowskiego w celu złożenia wyjaśnień. Do czasu wyjaśnienia poseł ma zostać zawieszony w prawach członka klubu. Zdaniem Rafała Grupińskiego, najprawdopodobniej doszło do nieetycznego zachowania posła.

Czytaj więcej w Money.pl

bECMeZWW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)