Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gry hazardowe coraz bardziej popularne. Minister zdrowia apeluje do mieszkańców

0
Podziel się:

Dwa miliony ludzi zagrożonych nową epidemią.

Gry hazardowe coraz bardziej popularne. Minister zdrowia apeluje do mieszkańców
(lisegagne/iStockphoto)

Włoski minister zdrowia Renato Balduzzi przestrzegł przed rosnącym niebezpieczeństwem _ epidemii _ hazardu. Zaapelował o ograniczenie reklam gier hazardowych, by uchronić przed nimi przede wszystkim nieletnich.

_ - Uzależnienie od gier (hazardowych) to choroba, którą należy traktować poważnie _- oświadczył minister. Jego zdaniem, w obliczu zjawiska prężnie rozwijającego się przemysłu gier hazardowych, między innymi pokera w internecie, można mówić wręcz o _ epidemii _. W uzależnienie od hazardu popadło już pół miliona ludzi, w większości młodych. Dalsze 2 miliony są nim zagrożone.

W opinii szefa resortu zdrowia istnieją różne możliwości ograniczenia reklam gier hazardowych, na przykład na mocy jednostronnej decyzji państwa._ - Najważniejsze jest to, by zgadzać się co do tego, że takie limity są potrzebne _- dodał Renato Balduzzi. Wyraził opinię, że w działania na rzecz wprowadzenia tego typu ograniczeń należy zaangażować przedstawicieli wszystkich władz, włącznie z burmistrzami poszczególnych miast. Jako priorytet wskazał obronę nieletnich.

_ - Zakaz hazardu nie wchodzi w rachubę. Państwo nie może być stróżem etyki. Ale może dawać wskazówki _- stwierdził minister zdrowia. Pracuje on nad projektem ustawy, której celem jest wprowadzenie ograniczeń w reklamie tej branży. Według statystyk z ubiegłego roku, każdy mieszkaniec Włoch przeznaczył średnio na gry liczbowe i wszelkie inne ponad 1000 euro.

W 2011 roku wpływy z hazardu osiągnęły we Włoszech rekordową sumę blisko 80 miliardów euro, czyli o jedną czwartą więcej niż w roku poprzednim. W ostatnim czasie zanotowano ogromne zyski z pokera online. Wpływy w tym sektorze wyniosły w zeszłym roku 8,5 miliarda euro.

Czytaj więcej o hazardzie w Money.pl
Nie chcą 200 miejsc pracy. "To patologia!" Kilkuset mieszkańców Madrytu protestowało w na Puerta del Sol przeciwko projektowi stworzenia w stolicy Hiszpanii "Europejskiego Las Vegas"
Rosyjski prokurator zatrzymany w Polsce Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej potwierdził agencji ITAR-TASS, że w Polsce zatrzymano poszukiwanego przez Interpol byłego pierwszego zastępcę prokuratora obwodu moskiewskiego Aleksandra Ignatienkę.
Bez zegarów i okien. Tak kasyno ogłupia graczy W kasynie nie sprawdzisz godziny, nie zobaczysz słońca. Twój mózg będzie za to torpedowany feerią świateł i dźwięków. Nie bez powodu.
Branży hazardowej będzie łatwiej Od dziś wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące deklaracji podatkowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)