Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grzegorz Lato stanął przed komisją sejmową

0
Podziel się:

Poseł PiS Jan Tomaszewski w bardzo mocnych słowach skrytykował byłego przyjaciela z boiska.

Grzegorz Lato stanął przed komisją sejmową
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Prezes PZPN zapewnia, że będzie chciał wyjaśnić trudną sytuację w związku jeszcze przed EURO 2012.

aktualizacja 09:03

Grzegorz Lato wraz z szefami wojewódzkich struktur PZPN stawił się rano na przesłuchanie przed sejmową komisją sportu i turystyki.

Prezes piłkarskiej centrali mówił, że w ostatnich dniach w związku _ zagotowało się _, ponieważ zaczął się on zajmować _ sprawami prywatnymi _. Zapewnił, że również jego celem jest wyjaśnienie sytuacji jak najszybciej.

POSŁUCHAJ PREZESA PZPN:

Głos na komisji zdecydował się zabrać poseł PiS Jan Tomaszewski. W bardzo mocnych słowach skrytykował swojego byłego przyjaciela z boiska prezesa Grzegorza Latę.

POSŁUCHAJ JANA TOMASZEWSKIEGO:

Wiceminister sportu Ryszard Stachurski minister powiedział, że jego resort uczynił co mógł, by wyjaśnić sprawę taśm, ujawnionych w ostatni piątek.

POSŁUCHAJ WICEMINISTRA SPORTU:

Szef komisji sportu i turystyki Ireneusz Raś otwierając jej posiedzenie mówił, że w sprawie PZPN potrzebna jest męska i twarda debata. Jego zdaniem, nie wystarczy wymiana działaczy, a potrzebna jest dogłębna reforma.

Wczoraj zarząd PZPN po burzliwych obradach odwołał sekretarza generalnego Zdzisława Kręcinę. Dziś Grzegorz Lato mówił, że zdymisjonowany działacz najpierw sam zgłosił rezygnację z pełnionej funkcji.

Działacze nie mogą dziś poświęcić posłom wiele czasu, bo wyjeżdżają do Kijowa. Jutro odbędzie się tam losowanie grup Euro 2012. Poseł PiS, Jan Tomaszewski poinformował na posiedzeniu komisji, że złożył wniosek o wprowadzenie kuratora do PZPN.

O aferze w PZPN czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t26693.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/odwolanie;zdzislawa;kreciny;teraz;kolej;na;late,120,0,979320.html) "Każdy, kto grał w piłkę, jest umoczony" Nie milkną echa wczorajszej decyzji PZPN. Związkowcy i politycy domagają się głowy Grzegorza Laty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t196488.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratorzy;podjeli;decyzje;w;sprawie;pzpn,66,0,978498.html) Prokuratorzy podjęli decyzję w sprawie PZPN Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa trafiło do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Wcześniej zajmowała się nim Prokuratura Generalna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t85983.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/zmiana-wladz-w-pzpn-wedlug-ustawy.html) Czy rząd może zmienić władze PZPN? Poza skontrolowaniem związku, rząd nie może nic więcej. Kto inny decyduje o jego likwidacji, czy wymianie szefostwa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)