Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hale przylotów są najniebezpieczniejsze

0
Podziel się:

Eksperci twierdzą, że żaden obiekt użyteczności publicznej nie jest w pełni bezpieczny.

Hale przylotów są najniebezpieczniejsze
(Domodiedowo, materiały prasowe)
bECMmltx

Ppodpułkownik Krzysztof Przepiórka - prezes Fundacji GROM - powiedział, że nie jest przypadkiem, iż w Rosji zostało zaatakowane właśnie lotnisko.

Najprawdopodobniej 31 osób zginęło, a około 130 zostało rannych w wyniku eksplozji na podmoskiewskim lotnisku Domodiedowo. Z nieoficjalnych informacji wynika, że był to samobójczy zamach terrorystyczny.

- _ Chodzi o wydźwięk medialny. Tutaj 22 miliony pasażerów rocznie przewija sie przez ten port. To łakomy kąsek dla terrorystów _ - powiedział podpułkownik.

bECMmltz

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA PRZEPIÓRKI:

Podpułkownik Przepiórka zaznaczył, że to, iż doszło do tragedii nie musi oznaczać, iż lotnisko Domodiedowo zostało źle zabezpieczone. Dodał, że nigdzie, w żadnym obiekcie, w żadnym kraju nie ma 100 procent bezpieczeństwa.

Były antyterrorysta Jerzy Dziewulski uważa, że jest za wcześnie, by mówić, kto mógł stać za zamachem. Podkreśla natomiast, że znacznie ważniejsze jest pytanie, dlaczego osobie, która zdetonowała ładunek, udało się wejść na zatłoczone lotnisko.

- _ Ten zamach ujawnił najsłabszy punkt lotnictwa: halę przylotów. Terrorysta wybrał też godzinę największej kumulacji przylotów _- wyjaśnia Dziewulski.

bECMmltF

POSŁUCHAJ JERZEGO DZIEWULSKIEGO:

Wieloletni korespondent TVP w Moskwie Witold Laskowski uważa, że zamach w Moskwie nie wystraszy rosyjskiego społeczeństwa. Dziennikarz podkreśla, że społeczeństwo rosyjskie może teraz oczekiwać wzmożonych środków bezpieczeństwa.

Witold Laskowski mówił w TVP Info, że Rosjanie będą oczekiwać od państwa, że zapewni im bezpieczeństwo. - _ Ludzie się boją. Idą do władzy i mówią zróbcie coś. Tam nie ma społeczeństwa obywatelskiego, wszystko spoczywa na władzy _- mówi Laskowski.

POSŁUCHAJ WITOLDA LASKOWSKIEGO:

Zaostrzenie środków bezpieczeństwa na lotniskach i najważniejszych dworcach w Rosji zapowiedział już prezydent Miedwiediew.

bECMmltG
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t129861.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/samobojczy;zamach;w;moskwie;31;osob;nie;zyje,137,0,759177.html) Samobójczy zamach w Moskwie. 31 osób nie żyje Bomba wybuchła na lotnisku Domodiedowo. W powietrze wysadził się zamachowiec.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t126906.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/moskiewskie;lotnisko;bez;pradu,49,0,743473.html) Moskiewskie lotnisko bez prądu Samoloty, które miały lądować w Domodiedowie, kierowane są na lotnisko Szeremietiewo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t93647.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;eksplozje;w;rosji;sa;ofiary,234,0,604650.html) Znów eksplozje w Rosji, są ofiary Dwa wybuchy miały miejsce w mieści Kizlar w Dagestanie na północy Kaukazu.
bECMmlua
KOMENTARZE
(0)