Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handlowa misja Schwarzeneggera w Rosji

0
Podziel się:

Gubernator Kalifornii pojechał do Rosji z delegacją biznesmenów z Krzemowej Doliny.

Handlowa misja Schwarzeneggera w Rosji
(Ambidanze/CC/Flickr)

Gubernator Kalifornii i były gwiazdor filmowy Arnold Schwarzenegger udał się do Rosji z delegacją czołowych biznesmenów branży informatycznej ze słynnej Krzemowej Doliny.* *Celem pięciodniowej wizyty jest nawiązanie kontaktów z rosyjskimi przedsiębiorcami tej samej branży, którzy zamierzają stworzyć podobne _ zagłębie _ przemysłu informatycznego i najnowocześniejszych technologii w mieście Skołkowo.

Misja jest skutkiem czerwcowego spotkania Schwarzeneggera z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem w Krzemowej Dolinie. Miedwiediew mówił wówczas o wysiłkach Rosji rozwoju najnowocześniejszych technologii.

- _ Nikt nie nadaje się do pomocy w tej dziedzinie lepiej niż Kalifornia. Będziemy tam (w Rosji) pierwsi i zamierzamy być bardzo ofensywni _ - powiedział Schwarzenegger dodając, że chodzi nie tylko o sprzedaż towarów i technologii, ale także o inwestycje. Zdaniem gubernatora, wizyta może też stworzyć możliwości ekspansji firm kalifornijskich na rynki krajów Europy Wschodniej, zwłaszcza w dziedzinie technologii przyjaznych dla środowiska.

W skład delegacji wchodzą przedstawiciele takich gigantów jak Google Inc., Oracle Corp. i Microsoft Corp. a także firmy specjalizującej się w biotechnologii Amgen Inc. oraz producenta ogniw paliwowych Bloom Energy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t110789.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/schwarzenegger;objezdza;azje;w;interesach,45,0,675373.html) Schwarzenegger objeżdża Azję w interesach Gubernator Kalifornii szuka inwestorów, którzy rozruszaliby koniunkturę w stanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t16278.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schwarzenegger;nie;ma;pieniedzy,194,0,308674.html) Schwarzenegger nie ma pieniędzy Kalifornia ma problemy finansowe. Gubernator chce oszczędzać zwalniając więźniów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t47213.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schwarzenegger;i;palin;wymieniaja;zlosliwosci;na;twitterze,234,0,674026.html) Schwarzenegger i Palin wymieniają złośliwości na Twitterze Gubernator szydził z Sarah Palin i doczekał się riposty.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)