Notowania

bronisław komorowski
08.10.2010 11:21

Henryk Wujec też będzie doradzał prezydentowi

Działką byłego działacza opozycyjnego w kancelarii ma być społeczeństwo obywatelskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

Były działacz opozycyjny Henryk Wujec powiedział, że otrzymał propozycję współpracy w charakterze doradcy prezydenta ds. społeczeństwa obywatelskiego. Jak dodał, ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale tematyka jest mu bliska, więc chętnie ją przyjmie.

Wujec zaznaczył, że jest zainteresowany w doradzaniu Bronisławowi Komorowskiemu w kwestii społeczeństwa obywatelskiego, gdyż ten temat jest mu bardzo bliski, a ponadto jest silnie związany z organizacjami pozarządowymi.

_ - To jedna z najważniejszych dziedzin. Uważam, że warto się tym zajmować w Kancelarii Prezydenta _ - podkreślił.

Wujec nie wie jeszcze, jak miałaby wyglądać jego praca jako doradcy, ale - podkreślił - na pewno chciałby, aby opierała się ona o kontakty z organizacjami samorządowymi. Zapowiedział też, że będzie dążenie do upraszczanie różnych procedur prawnych.

Według nieoficjalnych informacji z Kancelarii Prezydenta, Wujec miałby zajmować się jako doradca Komorowskiego m.in. takimi problemami, jak sprawa zwiększenia aktywności obywateli poprzez zachęcanie ich do udziału w wyborach.

Wujec był działaczem KOR i Solidarności. W latach 80. był wielokrotnie internowany i więziony. W 1989 r. brał udział w obradach Okrągłego Stołu w zespole ds. pluralizmu związkowego. W rządzie Jerzego Buzka pełnił funkcję sekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa. Był członkiem Unii Wolności, a następnie Partii Demokratycznej, z której ostatecznie wystąpił w 2006 r.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydenta;ma;kolejnego;doradce;od;wizerunku,90,0,683354.html) Prezydenta ma kolejnego doradcę. Od wizerunku Jerzy Smoliński został doradcą Bronisława Komorowskiego ds. medialnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t95329.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;kompletuje;ekipe;nalecz;doradca,14,0,656142.html) Komorowski kompletuje ekipę, Nałęcz doradcą Były szef komisji śledczej przyjął propozycję prezydenta. Wenderlich ostrzega: Profesor jest podatny na zdradę.
Tagi: bronisław komorowski, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz