Notowania

hiszpania
24.05.2010 18:05

Hiszpania: W czerwcu zastrajkują piloci

Protestują przeciw wyciekowi do mediów zapisu z czarnych skrzynek rozbitego samolotu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leaf/Dreamstime.com)

Półgodzinnym strajkiem chcą zaprotestować przeciwko wyciekowi do mediów fragmentu zapisu z czarnych skrzynek rozbitego samolotu pasażerskiego.

Na początku maja hiszpańska stacja radiowa Cadena Ser oraz inne media ujawniły zarejestrowane przez czarne skrzynki rozmowy w kokpicie.

Według ujawnionego przez media zapisu kapitan samolotu, drugi pilot oraz trzeci dotychczas niezidentyfikowany członek załogi nie kryją niezadowolenia ze sposobu w jaki mechanicy zajęli się problemami technicznymi samolotu. Są oburzeni, że mechanik nie naprawił usterki czujnika temperatury powietrza, która uniemożliwiła wcześniejszy start samolotu, lecz jedynie odłączył jego elektryczne zasilanie. Ponadto mechanik ochłodził czujnik temperatury powietrza przykładając do niego lód. _ - Temperatura i tak się podwyższy, przecież oni spartolili robotę _ - komentuje trzecia osoba.

Zapis ujawnił również prywatne rozmowy załogi.

Według członków Hiszpańskiego Związku Zawodowego Pilotów Linii Lotniczych (Sepla) ujawnienie zapisu _ narusza prawo do prywatności gwarantowane przez konstytucję _. Zdaniem związkowców śledztwa w sprawie katastrof lotniczych powinny być tajne.

Sepla wezwała 6 tys. pilotów, również tych którzy latają w państwowych liniach Iberia, do przeprowadzenia strajku 7 czerwca od godz. 9 do 9.30.

* [ Strajk w British Airways ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/strajk;w;british;airways,208,0,624336.html )
* [ Strajk torpeduje prace na kolei i w portach w RPA ]( http://news.money.pl/artykul/strajk;torpeduje;prace;na;kolei;i;w;portach;w;rpa,173,0,619693.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz