Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm
27.03.2012 14:36

Hiszpania: Zatrzymali członka Al-Kaidy

Hiszpańska policja zatrzymała domniemanego członka Al-Kaidy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zatrzymany był administratorem jednego z najważniejszych na świecie forów dżihadystowskich.

_ - W organizacji był znany jako bibliotekarz Al-Kaidy _ - powiedział minister spraw wewnetrznych Fernandez Diaz, nie wyjaśniając, co konkretnie miało to oznaczać. Dodał, że podejrzany pracował w domu _ osiem do piętnastu godzin dziennie _ dla Al-Kaidy oraz dla jej dwóch odgałęzień - Al-Kaidy w Islamskim Maghrebie i Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna należy do organizacji terrorystycznej, badając jego działania w internecie. Nazwy forum które prowadził zatrzymany ani jego nazwiska nie podano do wiadomości. Ujawniono jedynie jego inicjały, M.H.A. i poinformowano, że urodził się w Jordanii i ma obywatelstwo Arabii Saudyjskiej.

W internecie mężczyzna rozpowszechniał nagrania wideo mające zachęcać do aktów terroru - czytamy w krótkim oświadczeniu, zamieszczonym na stronie MSW.

_ - Propagował idee dżihadystowskie, prowadził rekrutację i organizował transport potencjalnych dżihadystów do Afganistanu i innych krajów, w których terroryzm jest bardzo aktywny _ - oświadczył minister.

Fernandez Diaz zaznaczył, że zatrzymanie w Walencji nie jest powiązane ze sprawą zabójcy z Tuluzy - samozwańczego dżihadysty, który zabił siedmioro ludzi, a w zeszłym tygodniu został zastrzelony przez francuską policję. Zaznaczył jednak, że tamten zabójca był indoktrynowany za sprawą takich ludzi, jak zatrzymany w Walencji.

Czytaj więcej o terroryzmie na świecie
Członek Al-Kaidy zatrzymany w Walencji Hiszpańska policja zmilitaryzowana Guardia Civil zatrzymała w Walencji domniemanego członka Al-Kaidy.
Tworzyli państwo, mogli działać dla Al-Kaidy Władze tunezyjskie zlikwidowały organizację terrorystyczną i aresztowały 12 jej członków.
U naszych sąsiadów jest Al-Kaida. Zatrzymanie Halil S. jest podejrzewany o to, że wspierał finansowo i logistycznie trzech innych domniemanych terrorystów z tzw. komórki z Duesseldorfu.
Tagi: terroryzm, hiszpania, al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz