Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hiszpania: zlikwidowali wytwórnię kokainy

0
Podziel się:

Oprócz narkotyków policja skonfiskowała broń, 18 luksusowych aut, 470 komórek i 2 miliony euro.

Hiszpania: zlikwidowali wytwórnię kokainy
(clspeace/CC/Flickr)

Hiszpańska policja wykryła pod Madrytem największe w Europie i najbardziej zaawansowane technologicznie laboratorium produkujące kokainę - poinformowała agencja Europa Press.

Podczas trwającej od początku 2009 roku operacji antynarkotykowej, związanej z tym laboratorium, zatrzymano 25 osób, w tym Hiszpanów i Kolumbijczyków.

Znajdujące się w miejscowości Villanueva de Perlas laboratorium było wyposażone w środki bezpieczeństwa, takie jak podwójne ściany ze schowkami i mikrofonami. _ - Od 20 lat nie widzieliśmy czegoś takiego _ - powiedział szef policyjnej jednostki do walki z przestępczością zorganizowaną i handlem narkotykami, Francisco Miguelanez.

Policja skonfiskowała ponad 300 kilogramów kokainy gotowej do dystrybucji, 33 tony substancji chemicznych, broń, 18 luksusowych samochodów, 2 miliony euro w gotówce, ponad 470 telefonów komórkowych, a także zamroziła aktywa finansowe o wartości 50 milionów euro.

Wśród zatrzymanych jest znany przedsiębiorca madrycki Lauro Sanchez, właściciel wielu nocnych klubów, restauracji i ośrodków sportowych. W swoich lokalach sprzedawał kokainę. Współpracował z dwoma braćmi, właścicielami warsztatów samochodowych, którzy rozprowadzali kokainę na terenie całej Hiszpanii.

Wcześniej przedsiębiorca próbował przemycić kokainę do Hiszpanii dwoma statkami. Zostały one przechwycone przez policję.

Policja aresztowała także dwóch adwokatów z madryckiej kancelarii Rodriquez Casas, którzy zajmowali się praniem brudnych pieniędzy, pochodzących ze sprzedaży narkotyków.

Hiszpania jest główną bazą przerzutową kokainy wyprodukowanej w Ameryce Łacińskiej. Narkotyki trafiają do Hiszpanii drogą morską i lotniczą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t49351.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;oblawa;na;handlarzy;narkotykow,81,0,711761.html) Wielka obława na handlarzy narkotyków Przestępcy obracali ogromnymi ilościami narkotyków, głównie kokainy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t49352.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;karabinierzy;przechwycili;tone;kokainy,241,0,710385.html) Włochy: Karabinierzy przechwycili tonę kokainy Narkotyki o wartości 250 milionów euro przejęto w jednym z portów Kalabrii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t97906.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hiszpanie;rozbili;jeden;z;najgrozniejszych;gangow;narkotykowych,210,0,674770.html) Hiszpanie rozbili jeden z najgroźniejszych gangów narkotykowych Aresztowano 10 osób i przejęto sporą ilość heroiny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)