Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hofman zawiesza członkostwo w PiS

0
Podziel się:

Prokuratura sprawdzi oświadczenie majątkowe posła. Tusk: żadna barwa partyjna nie może być barwą ochronną.

Hofman zawiesza członkostwo w PiS
(PAP/Leszek Szymański)
bECMyAwl

Prokuratura sprawdzi oświadczenie majątkowe posła PiS Adama Hofmana. Centralne Biuro Antykorupcyjne przesłało do prokuratury rejonowej w Kaliszu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Adama Hofmana.

aktualizacja 17:00

W odpowiedzi na zawiadomienie Adam Hofman zawiesza swoje członkostwo w partii i klubie PiS. - _ Zawieszam swoje członkostwo w partii i klubie do czasu bardzo bym chciał szybkiego wyjaśnienia tej sprawy przez prokuraturę. Mam nadzieję, że nie będzie w tej sprawie opieszałości, ja wyjaśnię to bardzo szybko, jak tylko prokuratura da mi taką możliwość _- mówi Hofman.

bECMyAwn

Jarosław Kaczyński chciałby, aby standardy panującego w jego partii, obowiązywały także w innych ugrupowaniach. Odniósł się w ten sposób do sprawy byłego ministra transportu:

- _ Bardzo będziemy zważali na to, czy tego rodzaju standardy będą stosowane też na przykład wobec pana Nowaka, bo on dalej jest szefem regionu, a pan Hofman przestanie być szefem regionu, ale i rzecznikiem prasowym. Przestanie być też czynnym członkiem partii i członkiem klubu. Ponieważ na razie mamy do czynienia tylko z zawiadomieniem o przestępstwie, więc już nic więcej zrobić nie można _ - mówi Jarosław Kaczyński.

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński powiedział, ze chodzi o oświadczenia majątkowe parlamentarzysty. Prokuratura rejonowa w Kaliszu przesłała zawiadomienie do prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zastępca tamtejszego prokuratora okręgowego Janusz Walczak powiedział IAR, że pismo dotyczy _ narażenia na uszczuplenie podatkowe w związku ze składanymi deklaracjami _. Dodał, że materiały są obszerne, liczą kilkaset stron. Badane były między innymi przepływy na rachunkach bankowych. Po analizie materiałów śledczy zdecydują o dalszych działaniach. O sprawie powiadomiono też prokuratora generalnego.

bECMyAwt

Jak nieoficjalnie dowiedziało się radio RMF FM, podczas kontroli oświadczeń majątkowych posła PiS agenci CBA znaleźli niezgłoszone do skarbówki przelewy, które wpływały na konto Adama Hofmana. Według RMF FM, miało chodzić o transakcje na kwotę około stu tysięcy złotych.

Politycy z kierownictwa PiS pytani o to, kto może być nowym rzecznikiem PiS unikali jednoznacznych odpowiedzi. Wiceprezes Adam Lipiński podkreślił, że partii potrzeba kilku dni na decyzję w tej sprawie. Szef komitetu wykonawczego Joachim Brudziński powiedział, że wybór rzecznika partii jest kompetencją komitetu politycznego PiS. Komitet ma być wybrany w sobotę podczas posiedzenia Rady Politycznej; według Brudzińskiego nowo wybrany komitet może się spotkać w przyszłym tygodniu.

Sprawy oświadczenia majątkowego Hofmana nie chciał komentować premier Donald Tusk. _ - Dzięki temu, że prokuratura jest niezależna, a CBA działa wreszcie zgodnie z ustawami i nie wykonuje żadnego zamówienia publicznego, działania służb dotykają ludzi z różnych środowisk politycznych _ - stwierdził premier. Jak podkreślił, _ żadna barwa partyjna nie może być barwą ochronną _.

CBA analizuje oświadczenia majątkowe wszystkich posłów i senatorów. Kontrola obejmowała lata 2007-2012. Adam Hofman jest posłem Ziemi Kaliskiej.

bECMyAwu

Czytaj więcej w Money.pl

bECMyAwO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)