Notowania

nowy jork
20.05.2013 06:30

Horror komunikacyjny w Nowym Jorku

Remontowana będzie jedna z najważniejszych linii pociągów podmiejskich, która została uszkodzona w rezultacie zderzenia dwóch pociągów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DoctorWho/CC/Flickr)

Dziesiątki tysięcy osób dojeżdżających do pracy do metropolii nowojorskiej czeka dziś prawdziwy horror. Remontowana będzie jedna z najważniejszych linii pociągów podmiejskich, która została uszkodzona w rezultacie zderzenia dwóch pociągów.

Ekipy remontowe będą musiały odbudować około 600 m torów i trakcji elektrycznej oraz sygnalizacji na tym odcinku linii Metro-North.

_ - To w istocie sprowadza się do rekonstrukcji od podstaw dwutorowej elektrycznej linii kolejowej _ - powiedział prezes Metro-North Howard Permut. Dodał, że naprawa, a później odbiór techniczny i testy, potrwają co najmniej kilkanaście dni. Przez ten okres nowojorczyków i mieszkańców okolicznych miejscowości czekają spore utrudnienia. Każdego dnia z linii Metro-North korzysta ponad 30 tys. osób.

Dopiero wczoraj usunięto z uszkodzonego odcinka rozbite wagony, co umożliwiło rozpoczęcie prac.

Permut poinformował też, że na drugiej bardzo uczęszczanej linii pociągów podmiejskich New Haven należy liczyć się ze znacznymi opóźnieniami i mniejszą liczbą pociągów, a co za tym idzie z ich większym zatłoczeniem.

Zawieszono również kursowanie pasażerskich pociągów dalekobieżnych kompanii Amtrak między Nowym Jorkiem i New Haven a na linii łączącej New Haven z Bostonem znacznie zmniejszono liczbę pociągów.

W rezultacie piątkowej kolizji dwóch pociągów podmiejskich pod Fairfield, na północny wschód od Nowego Jorku, ranne zostały 72 osoby. 9 osób nadal pozostaje w szpitalach.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa w Nowym Jorku. Nowe informacje Liczba poszkodowanych w wypadku promu w Nowym Jorku wzrosła do 74 osób. Takie informacje podaje NBC News. Wcześniej mówiono o od 30 do 50 rannych.
Samochód wjechał w pieszych. 50 rannych Samochód wyjechał nagle z bocznej ulicy i wpadł w kolumnę uczestników corocznej parady, organizowanej przez miłośników wycieczek górskich.
Pasażerowie w stanie krytycznym. Śledztwo Wczoraj około godz. 18.10 lokalnego czasu (godz. 00.10 czasu polskiego) pociąg jadący z Nowego Jorku wykoleił się. Następnie uderzył w niego drugi skład, przejeżdżający torem obok.
To ostatnie chwile, żeby taniej zrobić remont Osoby, które indywidualnie budują lub remontują domy, będą mogły odzyskać część wydatków, jeżeli poniosą je jeszcze w tym roku
Tagi: nowy jork, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz