Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hugo Chavez znów będzie operowany

0
Podziel się:

Prezydent Wenezueli poinformował wczoraj, że w najbliższych dniach czeka go kolejna operacja usunięcia nowotworu.

Hugo Chavez znów będzie operowany
(ec.europa.eu)

Prezydent Wenezueli poinformował wczoraj, że w najbliższych dniach czeka go kolejna operacja usunięcia nowotworu, gdyż kubańscy lekarze wykryli u niego przerzuty.

_ - To konieczne, abym w najbliższych dniach znów był operowany _ - powiedział Chavez w wystąpieniu telewizyjnym. Do Hawany, skąd do Caracas wrócił w piątek, ma polecieć w niedzielę.

58-letni przywódca Wenezueli w ciągu półtora roku z powodu nowotworu przeszedł już trzy operacje i długotrwałą terapię na Kubie. Wieści na temat pogarszającego się zdrowia rzucają cień na jego polityczną przyszłość - pisze Reuters.

Hugo Chavez wygrał w październiku wybory prezydenckie i w styczniu rozpocznie kolejną sześcioletnią kadencję. W czerwcu ubiegłego roku u Chaveza zdiagnozowano raka niesprecyzowanego bliżej narządu. Od tego czasu regularnie podróżował on na Kubę, gdzie odbywał chemioterapię i radioterapię.

Przed kilkoma miesiącami wenezuelski prezydent zapewniał, że jest _ całkiem wyleczony _. Władze twierdziły, że jego ostatnia podróż na Kubę była planowanym następstwem terapii, którą przeszedł w pierwszej połowie 2012 roku.

Jednak 10 dni temu Chavez udał się do Hawany, by poddać się - jak informowano - zabiegom natleniania hiperbarycznego. Jeden z lokalnych dziennikarzy mówił, że widziano go na wózku inwalidzkim.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent postanowił leczyć się na Kubie U 58-letniego obecnie Chaveza zdiagnozowano w czerwcu ubiegłego roku raka bliżej niesprecyzowanego narządu.
Tylu Polaków nie wie, że ma wirusa HIV Tylko 9 proc. Polaków przynajmniej raz w życiu wykonało test w kierunku HIV.
Lekarze alarmują. Przeszczep szpiku... Powrót do pełnego zarazków domu od razu po zakończeniu leczenia w szpitalu może być niebezpieczny - uważają lekarze i proponują tzw. szpitale domowe.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)