Notowania

meksyk
02.09.2009 07:40

Huragan Jimena zbliża się do Meksyku

Wiatr wieje z prędkością dochodzącą nawet do 205 kilometrów na godzinę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Z meksykańskiego wybrzeża Pacyfiku ewakuowano tysiące mieszkańców i turystów, narażonych na uderzenie huraganu Jimena - jednego z najsilniejszych w tym roku.

Cyklonowi tropikalnemu towarzyszą silne wiatry, wysokie fale na morzu i ulewne deszcze. Centrum huraganu, którego siła osłabła z 4 do 3 stopni w skali Saffira-Simpsona, jeszcze we wtorek wieczorem lub w środę nad ranem przejdzie na zachód od kurortu Los Cabos.

Obecnie wiatry Jimeny w porywach wieją z prędkością dochodzącą do 205 kilometrów na godzinę, co - zdaniem meteorologów - wciąż grozi dużym niebezpieczeństwem. Oko cyklonu znajduje się 175 kilometrów na południowy zachód od przylądka San Lucas. Huragan porusza się na północ-północny zachód z prędkością 19 km/h.

Władze Meksyku w stanie Baja California Sur oraz w Los Cabos ogłosiły stan pogotowia. Zamknięto porty, szkoły i większość przedsiębiorstw. Służby antykryzysowe i ratownicze przygotowują akcję pomocową.

Dla ewakuowanych przygotowano ponad 29 tysięcy miejsc w tymczasowych schroniskach - poinformował rzecznik obrony cywilnej Meksyku, Luiz Armando Diaz.

Większość turystów opuściła już wybrzeże, a hotele pozostają w 75 proc. puste.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ 13 ofiar smiertelnych huraganu Dean ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/13%3Bofiar%3Bsmiertelnych%3Bhuraganu%3Bdean,171,0,260779.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: meksyk, huragan, wiatr, ewakuacja, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz