Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Huragan Sandy spustoszył Kubę

0
Podziel się

Rząd kubański ogłosił, że o 50 proc. obniża koszty materiałów budowlanych niezbędnych do remontu lub odbudowy domów.

Huragan Sandy spustoszył Kubę
(AP/Fotolink/East News)
bCZqEtdx

Według oceny ONZ 10 proc. ludności Kuby ucierpiało wskutek huraganu Sandy, który 25 października spustoszył wschodnie prowincje Kuby, niszcząc lub poważnie uszkadzając 226 000 domów. W czwartek wylądował na Kubie pierwszy samolot z pomocą ONZ dla poszkodowanych.

Rząd kubański ogłosił tego dnia, że o 50 proc. obniża koszty materiałów budowlanych niezbędnych do remontu lub odbudowy domów. Bank Państwowy będzie też udzielał kredytów na odbudowę.

W przypadku osób, których nie stać na zaciągnięcie kredytów, państwo ma częściowo lub w całości pokrywać koszty odbudowy - zapowiada w czwartkowym wydaniu oficjalny organ Komunistycznej Partii Kuby, dziennik _ Granma _.

Huragan Sandy, najbardziej niszczycielski od jesieni 1963 r., wyrządził także ogromne straty w zbiorach zbóż, zniszczył wiele fabryk, szpitali i budynków szkolnych.

bCZqEtdz

Huragan Flora z 1963 r. zabił na swej drodze od Wysp Zielonego Przylądka u zachodnich wybrzeży Afryki po Bahamy ponad 7 000 osób, z czego ponad tysiąc na Kubie. Udoskonalenie systemów ostrzegawczych i ratunkowych sprawiło, że pół wieku później potężne huragany zbierają zazwyczaj nieporównanie mniejsze żniwo śmiertelne. Na Kubie Sandy zabił 11 osób.

bCZqEtea
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)