Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
17.05.2013 09:52

Ich posłowie też mają problem z piciem

Ponad jedna czwarta brytyjskich parlamentarzystów uważa, że wśród ich kolegów panuje niezdrowa kultura picia alkoholu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LoopZilla/CC/Flickr)

Ponad jedna czwarta brytyjskich parlamentarzystów uważa, że wśród ich kolegów panuje _ niezdrowa kultura picia _ alkoholu - wynika z opublikowanego w piątek badania organizacji charytatywnej Alcohol Concern.

26 proc. ze 150 parlamentarzystów, którzy zgodzili się wziąć udział w sondażu, uważa, że ich koledzy piją za dużo alkoholu. Takiego zdania było 31 proc. deputowanych Partii Pracy, 20 proc. deputowanych Partii Konserwatywnej i 19 proc. Liberalnych Demokratów.

Z badania wynika również, że w dziewięciu barach w Izbie Gmin deputowani wydali ok. 1,3 mln funtów (6,5 mln złotych) między marcem 2010 a marcem 2011 roku.

_ - Gdyby w jakiejkolwiek innej instytucji jedna czwarta pracowników mówiła o niezdrowej kulturze picia, sprowokowałoby to kierownictwo do działania. Niewątpliwie nadszedł czas, by parlament przemyślał tę kwestię i zaczął świecić przykładem _ - podkreślił szef Alcohol Concern, Eric Appleby.

W ubiegłym roku deputowany ze szkockiego okręgu Falkirk Eric Joyce dostał zakaz spożywania alkoholu na terenie parlamentu, gdy został aresztowany po wszczęciu awantury w jednym z parlamentarnych barów - przypomina BBC.

Przypadek szkockiego polityka - który za sprowokowanie incydentu został ukarany grzywną, trzymiesięcznym zakazem wstępu do pubów i godziną policyjną na weekendy przez rok - zwrócił uwagę opinii publicznej na problem nadużywania alkoholu przez członków parlamentu.

BBC przywołuje również wypowiedź deputowanej konserwatystów Sary Wollaston z 2011 roku, która oceniła, że wielu jej kolegów z ław poselskich _ dużo pije _.

Sytuacja poprawiła się przed kilkoma laty wraz z wprowadzeniem godzin obrad bardziej sprzyjających pielęgnowaniu życia rodzinnego - posiedzenia zaczynają się i kończą wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy ocenili banki. Pełne zaskoczenie Mimo trudnej sytuacji gospodarczej, od 2008 roku rośnie zaufanie Polaków do banków - wynika z badania TNS Polska i Związku Banków Polskich.
Bruksela ujawnia, co Polacy myślą o Unii Jedna czwarta nie czuje związku ze Wspólnotą. Za najbardziej pozytywny skutek działania UE Polacy uważają...
Na Wyspach ubyło ponad 5 tysięcy pubów Kto chce się uraczyć kuflem piwa w tradycyjnym brytyjskim pubie powinien się spieszyć.
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz