Notowania

igrzyska olimpijskie
25.07.2012 21:17

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012. Oni zawalczą o złote medale

Duńska tenisistka - Caroline Woźniacki - będzie jedną z faworytek do olimpijskiego medalu w turnieju tenisowym. W pływaniu największe szanse na medal ma Amerykanin Ryan Lochte.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Duńska tenisistka polskiego pochodzenia - Caroline Woźniacki - będzie jedną z faworytek do olimpijskiego medalu w turnieju tenisowym. W pływaniu największe szanse na medal ma Amerykanin Ryan Lochte. *

Woźniacki zwraca uwagę, że na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, język polski można usłyszeć na każdym kroku. -_ Dużo jest Polaków tu na Igrzyskach, to bardzo miłe _ - mówi tenisistka.

Woźniacka powiedziała, że nie będzie mieszkać w wiosce olimpijskiej. Jest to spowodowane zbyt dużą odległością między wioską a kortami Wimbledonu. - _ Dwie godziny się jedzie autobusem, dlatego zdecydowałam, żeby tutaj zostać, więc jeśli będzie brzydka pogoda, albo coś się przedłuży, to żeby móc iść do domu, a nie gdzieś jeździć _ - mówi.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI CAROLINE WOZNIACKI:

Olimpijski turniej tenisowy rozpoczyna się w najbliższą sobotę, podobnie jak pływacki. Faworytem do olimpijskiego medalu w turnieju pływackim jest Amerykanin Ryan Lochte. Na spotkaniu z dziennikarzami, mama Lochte€™go - Ileana Lochte - opowiadała o tym, jak jej syn zaczynał przygodę z pływaniem.

- _ Nie było żadnego problemu z namówieniem Ryana do sportu. Byłam trenerem pływania, wcześniej przygotowywałam do uprawiania tej dyscypliny dwie starsze córki. Ryan bardzo szybko zaczął się wyróżniać, miał świetne wyczucie wody. Najtrudniej było mu się nauczyć stylu klasycznego. Za każdym razem kiedy wychodził z basenu był ledwo żywy. Nie mógł sobie poradzić z błędami technicznymi jeśli chodzi o pracę nóg przy żabce. Mimo to byłam przekonana, że będzie bardzo dobrym pływakiem _- mówiła Ileana Lochte.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MAMY RYANA LOCHTE:

Głównym rywalem do medalu dla Ryana Lochte będzie ośmiokrotny zdobywca medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, Amerykanin - Michael Phelps. Ale jak twierdzi mama Lochte to nie jest niezdrowa rywalizacja, bo na co dzień są przyjaciółmi.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MAMY RYANA LOCHTE:

Ceremonia otwarcia Igrzysk już w piątek w Londynie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zapłacili za Igrzyska, biletów jednak nie dostali Setki zagranicznych turystów uskarża się na niebywały chaos i nieudolność oficjalnej agencji dystrybucji biletów.
"W polskim sporcie brakuje selekcji" Andrzej Person powiedział, że liczy na igrzyskach w Londynie na co najmniej 10 medali zdobytych przez Polaków.
Złożyli przysięgi. Zobacz, kto poleci do Londynu Czternastu reprezentantów Polski złożyło dziś przyrzeczenia olimpijskie i za chwilę wylatują już do Londynu. Tym razem w uroczystości brali udział strzelcy i tenisiści.
Tagi: igrzyska olimpijskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz