Notowania

olimijczycy
28.07.2012 17:51

Igrzyska Olimpijskie. Oto pierwsze medale

Wspaniały rekord świata w wioślarstwie, srebro dla Polaków i fenomenalny wyczyn niedowidzącego łucznika - to bilans początków letnich Igrzysk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na londyńskiej olimpiadzie rozdano pierwsze medale. Złoto w strzelaniu z wiatrówki na dystansie 10 metrów zdobyła Chinka Yi Siling, pierwsze olimpijskie srebro przypadło Polce, Sylwii Bogackiej. Dziś rozdane będą jeszcze dalsze medale - w łucznictwie, judo, szermierce, pływaniu i podnoszeniu ciężarów.

Wielkie tłumy wyległy na trasę 250 kilometrowego wyścigu kolarskiego. W wioślarstwie padł nowy, wspaniały rekord świata w dwójkach mężczyzn. Nowozelandzka osada Bond-Murray przebiła dotychczasowy rekord Brytyjczyków Cracknella i Pinsenta aż o 6 sekund.

Pierwszy rekord świata tych Igrzysk padł jednak jeszcze wczoraj, kiedy koreański łucznik Im Dong-Hyun, który jest technicznie niewidomy na jedno oko, zdobył 699 punktów w rundzie eliminacyjnej strzelania w 12 seriach po 6 strzał.

W tych samych eliminacjach Rafał Dobrowolski uzyskał swój najwyższy wynik życiowy - 672 punkty. Ale właśnie te łucznicze przedbiegi na stadionie krykietowym Lords stały się powodem kolejnych pretensji o złą organizację igrzysk.

Przed stadionem zgromadził się spory tłum entuzjastów, zwabionych wzmianką, że jest to impreza _ bez biletów _, a więc logicznie - za darmo. Okazało się jednak, że w olimpijskiej nowomowie oznacza to część zawodów zamkniętą dla publiczności. Niektórzy kibice, którzy przybyli z daleka domagają się od organizatorów zwrotu kosztów przejazdu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak zaskakują Olimpijczycy Sami zdobywają olimpijskie szczyty, ale nie zapominają o innych – o młodych sportowcach, chorych dzieciach, o niepełnosprawnych.
Polki odpadły z turnieju florecistek Sylwia Gruchała, Martyna Synoradzka i Małgorzata Wojtkowiak odpadły w 1/16 finału indywidualnego turnieju olimpijskiego florecistek.
"W polskim sporcie brakuje selekcji" Andrzej Person powiedział, że liczy na igrzyskach w Londynie na co najmniej 10 medali zdobytych przez Polaków.
Tagi: olimijczycy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz