Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Imigranci uratowani z dryfującej łodzi. Płynęli do Australii

0
Podziel się:

Francuski tankowiec uratował 28 nielegalnych imigrantów, obywateli Sri
Lanki.

Imigranci uratowani z dryfującej łodzi. Płynęli do Australii
(AP/Fotolink/East News)
bECxXyER

Francuski tankowiec uratował 28 nielegalnych imigrantów, obywateli Sri Lanki, których łódź przez 11 dni dryfowała na morzu z powodu awarii silnika - poinformowała w poniedziałek lankijska marynarka wojenna.

Uciekinierzy, których uratowano w ubiegłym tygodniu, chcieli dopłynąć do Australii.

Silnik kutra rybackiego z imigrantami na pokładzie zepsuł się 15 lipca, około 300 mil morskich (556 km) od wschodniego wybrzeża Sri Lanki. Francuski tankowiec zlokalizował łódź, uratował rozbitków, po czym przekazał ich przedstawicielom lankijskiej marynarki wojennej.

bECxXyET

Agencja Associated Press pisze, że na pokładzie znajdowało się 23 mężczyzn, cztery kobiety i dziecko. Wszyscy zostali zatrzymani przez policję na czas śledztwa.

Według policji od początku roku na Sri Lance aresztowano 620 osób różnych narodowości za próbę nielegalnej ucieczki do Australii.

Czytaj więcej w Money.pl
Australia nie chce więcej imigrantów Uchodźcy z krajów takich jak Afganistan, Irak czy Sri Lanka podróżują zwykle najpierw do Indonezji.
Tam już nie szukają nielegalnych imigrantów Po trzech dobach australijskie ekipy poszukiwawcze przerwały poszukiwania nielegalnych imigrantów ocalałych z wywróconego kutra u wybrzeży Indonezji.
bECxXyFu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)