Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: 168 ofiar paniki w świątyni

0
Podziel się

Pielgrzymi zostali stratowani na śmierć przez tłum w hinduistycznej świątyni.

Indie: 168 ofiar paniki w świątyni
(PAP/EPA)
bDzGguPV

Co najmniej 168 pielgrzymów zostało stratowanych na śmierć przez tłum w hinduistycznej świątyni koło miasta Dżodhpur w indyjskim Radżastanie - poinformowały miejscowe władze. Około 100 osób jest rannych.

W świątyni Chamunda Devi, znajdującej się w położonym na wzgórzu XV-wiecznym forcie Mehrangarh, zebrało się we wtorek rano ponad 25 tysięcy ludzi.

Do tragedii doszło w trakcie ceremonii związanej z rozpoczynającym się tego dnia świętem Navratra. Święto to trwa dziewięć dni.

bDzGguPX

Według świadków służby porządkowe, aby zrobić drogę dla VIP-ów, usiłowały powstrzymać pielgrzymów chcących wejść do świątyni. Policja z kolei twierdzi, że zawalił się mur otaczający świątynię, grzebiąc znajdujących się pod nim pielgrzymów, a ludzie w panice zbiegali ze wzgórza, tratując po drodze innych pielgrzymów.

Inni świadkowie podają, że panika zaczęła się, gdy w tłumie rozeszła się fałszywa pogłoska o bombie.

Podobne incydenty nie są czymś nieznanym w Indiach, gdzie tysiące ludzi zbierają się przy okazji świąt religijnych. W sierpniu w północnych Indiach wskutek paniki, jaka wybuchła w tłumie pielgrzymów, zginęło co najmniej 145 osób, głównie kobiet i dzieci. W roku 2005 w stanie Maharasztra zadeptano 265 pielgrzymów uczestniczących w procesji.

bDzGguQd

Forh Mehrangarh jest jedną z największych atrakcji Dżodhpuru. W samym mieście wszystkie domy w starej dzielnicy pomalowane są na niebiesko, co spowodowało, że Dżodhpur nazywany jest _ błękitnym miastem _.

bDzGguQy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)