Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: Groźba zamachu na trasie sztafety olimpijskiej

0
Podziel się

Bezpieczeństwa w centrum Delhi pilnuje dwadzieścia tysięcy policjantów i żołnierzy.

Indie: Groźba zamachu na trasie sztafety olimpijskiej
(PAP/EPA)
bCYwmmMl

Indyjski wywiad poinformował o obecności pięciu bojowników Islamskiego Ruchu Wschodniego Turkiestanu na terenie New Delhi. Władze Indii obawiają się, że mogą oni podjąć próbę zamachu na trasie sztafety olimpijskiej, która rozpocznie się po południu.

Według danych indyjskiego wywiadu bojownicy, których nazwiska ujawniono, a zdjęcia przekazano posterunkom policji, przybyli z Nepalu. Pochodzą z chińskiej prowincji Sinkiang i należą do zbrojnego ruchu Ujgurów, którzy dążą do stworzenia niepodległego państwa islamskiego we Wschodnim Turkiestanie. Islamski Ruch Wschodniego Turkiestanu znajduje się na światowej liście organizacji terrorystycznych i ma w swojej historii kilka zamachów.

W związku z tymi informacjami władze indyjskie jeszcze bardziej wzmocniły ochronę trasy sztafety olimpijskiej, obawiając się już nie tylko pokojowych manifestacji Tybetańczyków, ale także radykalnych akcji Ujgurów, przeciwnych chińskiej dominacji we Wschodnim Turkiestanie. Bezpieczeństwa w centrum Delhi strzeże dodatkowo dwadzieścia tysięcy funkcjonariuszy policji oraz wojsko.

bCYwmmMO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)