Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

InterRegio jednak wrócą na tory

0
Podziel się

PKP PLK puści pociągi 1 czerwca. Tego samego dnia zlikwidowana zostanie część połączeń Intercity.

InterRegio jednak wrócą na tory
(derived_/CC/Flickr)
bEgpGuMl

Od 1 czerwca pociągi InterRegio wracają na tory. Prezes Przewozów Regionalnych Tomasz Morawczewski poinformował, że osiągnięto porozumienie w tej sprawie z zarządcą torów, Polskimi Liniami Kolejowymi. Tego samego dnia znikną jednak niektóre połączenia PKP Intercity.

Chodzi o połączenia w tygodniu oraz weekendowe. Wcześniej, na początku maja pociągi Przewozów Regionalnych z powodu zaległości nie wyjechały na tory w związku z zaległościami płatniczymi wobec PLK.

Teraz spółki porozumiały się i od wtorku pociągi wracają do rozkładów.

bEgpGuMn

Cięcia dotkną teraz PKP Intercity

Od wtorku zmieniając rozkład jazdy spółka PKP Intercity zlikwiduje 24 połączenia, a 16 kolejnych będzie musiała skrócić. Znikną najmniej rentowe pociągi Tanich Linii Kolejowych i ekspresy w całym kraju, wśród nich m.in. połączenia z Warszawy do Gdyni i do Kołobrzegu.

Pełna lista połączeń, które będą likwidowane, ma jeszcze dziś pojawić się na stronie spółki. Przewoźnik jest winny operatorowi torów, czyli PKP PLK kilkadziesiąt mln złotych.

Tego samego dnia PKP Intercity wprowadzi także kilkadziesiąt innych zmian, w tym dodatkowe postoje na niektórych liniach.

bEgpGuMt
Raporty Money.pl
*Spór na kolei kosztował już 4 miliony złotych * Pasażerowie są zdezorientowani. 50 pociągów InterREGIO zniknęło, aby dziś wrócić na tory, ale być może tylko na cztery dni. Nie wiadomo, co będzie z połączeniami obsługiwanymi przez spółkę Intercity. W czerwcu może zniknąć nawet kilkadziesiąt pociągów Tanich Linii Kolejowych.
*Blokując tory PKP PLK strzelają sobie w stopę * Od wczoraj PKP Polskie Linie Kolejowe, które pobierają opłaty za dostęp do torów, zablokowały prawie 50 połączeń międzywojewódzkich oferowanych przez Przewozy Regionalne. Czy pod pretekstem odzyskania długów spółka niszczy konkurencję?
bEgpGuMO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)