Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran i Hezbollah na drodze do pokoju w Syrii

0
Podziel się:

Działacze Syryjskiej Koalicji Narodowej na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych nie wezmą udziału w żadnej międzynarodowej konferencji

Iran i Hezbollah na drodze do pokoju w Syrii
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bETHjEth

Główne ugrupowanie syryjskich opozycjonistów zapowiedziało, że nie weźmie udziału w rozmowach pokojowych. Chodzi o zaproponowane przez Rosję i USA spotkania, których celem miałoby być rozwiązanie konfliktu w kraju rządzonym przez al-Asada.

Działacze Syryjskiej Koalicji Narodowej na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych tłumaczyli, że _ nie wezmą udziału w żadnej międzynarodowej konferencji (...) tak długo, jak siły Iranu i Hezbollahu będą kontynuować swoją inwazję na Syrię _. Lider ugrupowania, George Sabra dodał, że dla kraju ważniejsi są teraz obywatele, niż tego typu rozmowy czy spotkania.

Ugrupowanie poinformowało o swojej decyzji po zakończeniu tygodniowych negocjacji opozycji w Stambule, podczas których debatowano nad udziałem w konferencji.

bETHjEtj

Rozmowy pod auspicjami Rosji i Stanów Zjednoczonych Ameryki odbędą się w Genewie. Celem ma być zażegnanie syryjskiej wojny domowej, która trwa już blisko 2 lata i w której śmierć poniosło ponad 94 tysiące osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja dostarcza im zakazaną broń? Przedstawiciel USA powiedział dzisiaj, że rosyjskie pociski przeciwokrętowe Jachont zostały przekazane Syrii, mimo apeli USA, by Rosja przestała zaopatrywać Damaszek w broń.
65 milionów euro dla Syrii. Od Europy Komisja Europejska przekaże 65 milionów euro dla ogarniętej wojną domową Syrii. To kolejne wsparcie Brukseli.
Konferencja pokojowa? Jeszcze nie teraz Anonimowy przedstawiciel rosyjskich władz wskazał na spory co do tego, kto powinien brać udział w syryjskim procesie pokojowym.
bETHjEtK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)