Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran potępia unijne zaostrzenie sankcji

0
Podziel się:

Sankcje nie pomogą w uzyskaniu porozumienia - twierdzi rzecznik irańskiego MSZ.

Iran potępia unijne zaostrzenie sankcji
(mandj98/CC/Flickr)
bFeLBrEB

_ - Sankcje nie pomogą w osiągnięciu postępów w rozmowach i nie wpłyną na determinację Iranu, by bronić swoich praw do rozwijania pokojowego programu atomowego _ - przekonywał rzecznik MSZ tego kraju Ramin Mehmanparast.

_ - Podczas gdy Iran zawsze nalegał na współpracę i porozumienie, decyzja Unii Europejskiej skomplikuje sprawy _ - powiedział i dodał, że _ - Islamska Republika Iranu uważa nowe sankcje za kolejny krok w polityce wrogości UE wobec narodu irańskiego, który będzie miał negatywne konsekwencje _ dla krajów europejskich.

Unia Europejska przyjęła wczoraj sankcje przeciwko Iranowi, które dotkną zwłaszcza sektor energetyczny tego państwa. Decyzja została sfinalizowana podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych w Brukseli. Podobne kroki ogłosiły też władze Kanady, a wcześniej USA i Australii.

bFeLBrED

UE zakazała prowadzenia nowych inwestycji w Iranie, udzielania pomocy technicznej i transferu technologii do tego kraju, zwłaszcza związanych z rafinacją ropy naftowej i skraplaniem gazu. Iran, czwarty na świecie producent ropy, musi importować około 30 proc. benzyny, ponieważ nie posiada wystarczającej liczby rafinerii.

Światowe mocarstwa podejrzewają Iran o dążenie do uzyskania broni jądrowej pod przykrywką cywilnego programu nuklearnego. Teheran zaprzecza tym zarzutom.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t75446.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;zaostrzyla;sankcje;wobec;iranu,209,0,648401.html) Unia zaostrzyła sankcje wobec Iranu Sankcje obejmują między innymi blokadę inwestycji w sektorze paliwowym i gazowym
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t82331.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;gotow;do;rozmow;o;wymianie;uranu,56,0,648504.html) Iran gotów do rozmów o wymianie uranu Negocjacjom o wymianie uranu na paliwo jądrowe Teheran nie stawia warunków wstępnych.
bFeLBrFe
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)