Notowania

iran
12.08.2012 15:36

Iran zagraża Izraelowi. Netanjahu zaniepokojony

Zagrożenie ze strony Iranu przyćmiewa wszystkie inne zagrożenia, w obliczu których stoi państwo żydowskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Remy Steinegger/World Economic Forum (CC BY SA 3.0))

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w niedzielę na posiedzeniu swego gabinetu, że zagrożenie ze strony Iranu _ przyćmiewa wszystkie inne zagrożenia, w obliczu których stoi państwo żydowskie _.

Netanjahu podkreślił, że _ nie wolno dopuścić do uzyskania przez Iran broni nuklearnej _. Associated Press odnotowuje, że izraelski premier mówił jednak ostatnio, iż nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie ewentualnego ataku na irańskie obiekty nuklearne.

AP przyznaje, że nie sposób ocenić, czy sygnały dochodzące z izraelskiego kierownictwa wskazują na jego faktyczne stanowisko, czy też są częścią kampanii dezinformacji, mającej zwiększyć presję na Iran i zmusić go do poniechania ambicji nuklearnych.

Netanjahu i inne osobistości izraelskie wskazują, że surowe sankcje międzynarodowe nie zmusiły Iranu do poniechania programu wzbogacania uranu. Społeczność międzynarodowa podejrzewa Iran o potajemne prowadzenie prac nad bronią nuklearną. Izrael stoi na stanowisku, że jego istnienie byłoby zagrożone, gdyby Teheran dysponował bombą atomową. Strona irańska zapewnia, że jej program atomowy ma charakter czysto cywilny.

Według sondażu przeprowadzonego ostatnio przez izraelską gazetę _ Haarec _ 37 proc. Izraelczyków sądzi, że potencjał nuklearny Iranu może doprowadzić do _ drugiego Holokaustu _.

Czytaj więcej o problemie konfliktu Izrael-Iran
Przekazali Izraelowi plan ataku na Iran? Doradca izraelskiego premiera Harel Locker odmówił skomentowania sprawy.
Biały Dom: Nic takiego nie obiecaliśmy W świat poszła informacja, że USA dostarczą Izraelowi nowoczesną broń, która ma ułatwić atak na Iran.
Zaatakują Iran, by Obama nie wygrał wyborów? Tematem wybijanym w tytułach izraelskiej prasy jest w piątek możliwość zaatakowania irańskich zakładów nuklearnych przez państwo żydowskie. Jak ocenia agencja Reutera, mowa o nieuchronności ataku ma na celu wymóc wzmocnienie sankcji na Teheran.
Tagi: iran, izrael, zagrożenie, netanjahu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz