Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samolot
16.07.2009 07:17

Iran: Znaleziono czarne skrzynki Tu-154

W katastrofie samolotu zginęło 168 osób - wszystkie znajdujące się na pokładzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Irańska telewizja poinformowała o odnalezieniu dwóch czarnych skrzynek z samolotu pasażerskiego Tu-154, który dzień wcześniej rozbił się kilkanaście minut po starcie z Teheranu. W katastrofie zginęło 168 osób - wszystkie znajdujące się na pokładzie maszyny.

Irańska telewizja nie podała żadnych szczegółów na temat stanu obu odnalezionych urządzeń rejestrujących m.in. rozmowy pilotów, zastrzegając iż nadal badane są przyczyny katastrofy. Według portalu internetowego BBC News, powołującego się na nieokreślone oficjalne koła w Teheranie, czarne skrzynki są uszkodzone.

Katastrofa irańskiego samolotu, lecącego z Teheranu do stolicy Armenii Erywania, nastąpiła w środę rano w pobliżu miasta Kaswin w prowincji o tej samej nazwie, ok. 165 km na północny zachód od Teheranu. Samolot, który usiłował wylądować awaryjnie, wybuchł po uderzeniu w ziemię, żłobiąc krater o głębokości 10 metrów.

Według irańskiej administracji lotniczej, należący do towarzystwa Caspian Airlines Tu-154 miał na pokładzie 153 pasażerów i 15 członków załogi. Według irańskich mediów, wśród ofiar katastrofy byli obywatele Iranu, Rosji, Gruzji i Armenii.

Tagi: samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz