Notowania

islam
28.06.2012 10:31

Islamiści w Niemczech. Ta lista ich oburzyła

Władze niemieckiego landu Dolna Saksonia rozprowadzają listę kontrolną, mającą pomóc w rozpoznawaniu skłonności młodych muzułmanów do ekstremizmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/DPA)

Muzułmanie w niemieckim landzie Dolna Saksonia są oburzeni rozprowadzaną przez władze _ listą kontrolną _, mającą pomóc w rozpoznawaniu skłonności młodych muzułmanów do ekstremizmu.

Urząd Ochrony Konstytucji i minister spraw wewnętrznych tego landu Uwe Schuenemann (na zdjęciu) (CDU) rozpowszechniają tę broszurę wśród pracowników Urzędu ds. młodzieży oraz wśród nauczycieli. Znajduje się tam 26 wskazówek, mających świadczyć o ryzyku skłaniania się ku ekstremizmowi.

Po czym poznać ekstremistę? Broszura zaleca zwracanie uwagi na takie czynniki, jak schudnięcie, zmiana zwyczajów dietetycznych, intensywne zajmowanie się kwestią życia po śmierci, czy dłuższe podróże do krajów, zamieszkanych w większości przez muzułmanów.

Przewodniczący związku meczetów w Dolnej Saksonii Avni Altiner nie ukrywa oburzenia. _ W ten sposób powstaje atmosfera strachu _ - powiedział gazecie _ Neue Presse _. Jego zdaniem owa _ lista kontrolna _ przyczynia się do podsycania wrogości wobec islamu.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą rozdawać Koran. Zbada ich kontrwywiad Niemiecki kontrwywiad przypuszcza, że prowadzona przez islamskich radykałów kampania rozdawania Koranu w Niemczech finansowana jest z pieniędzy pochodzących z Arabii Saudyjskiej albo Kataru.
Zabili i zgwałcili buddystkę. Oto odwet Członkowie muzułmańskiej grupy etnicznej za swoją zbrodnię dostali karę, której nie wykonywano od ponad 20 lat.
Niemcy chcą wyrzucać z kraju radykałów Politycy współrządzącej w Niemczech chadecji domagają się zaostrzenia kursu wobec działających w kraju islamskich radykałów z ruchu salafitów.
Tagi: islam, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz