Notowania

wulkan
23.05.2011 12:08

Islandzki wulkan nie zagraża liniom lotniczym?

Brytyjski minister transportu zapewnia, że jego kraj jest znacznie lepiej przygotowany do nadejścia chmury wulkanicznego pyłu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Terry Wha/CC BY 2.0/Flickr)

Wybuch wulkanu Grimsvotn na Islandii nie powinien zakłócić ruchu powietrznego nad Europą w tym stopniu, co dwie zeszłoroczne erupcje wulkanu Eyjafjall. Brytyjski minister transportu zapewnia, że jego kraj jest znacznie lepiej przygotowany do nadejścia chmury wulkanicznego pyłu.

Minister potwierdził, że chmura pyłu, która uniosła się na wysokość 18 kilometrów już jutro dotrze do Szkocji, Irlandii i wschodniego wybrzeża Anglii.Dopiero pod koniec tygodnia obecność pyłu da się odczuć nad całą Wielką Brytania.

Minister zapewnia, że brytyjska służba meteorologiczna ma lepszy sprzęt i jest w stanie dokładniej śledzić kierunek skład i wielkość chmury niż przed rokiem, co pozwoli na lepszą reakcję.

- _ Nie spodziewamy się całkowitego zakazu lotów na Wielka Brytanią. Przez miniony rok wypracowaliśmy z liniami lotniczymi takie rozwiązania, które umożliwią omijanie chmury i utrzymać ruch w obecnych warunkach zapylenia _ - zapewnia minister.

Zeszłoroczne erupcje zamknęły brytyjską przestrzeń powietrzną na 12 dni. A w innych częściach północnej Europy od 8 do 10 dni. Światowe linie lotnicze straciły wtedy 150 milionów euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t139863.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/islandzki;wulkan;znow;sparalizuje;ruch;lotniczy,220,0,834012.html) Islandzki wulkan znów sparaliżuje ruch lotniczy? Wybuch najaktywniejszego wulkanu spowodował zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Islandią.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t97222.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/linie;lotnicze;stracily;prawie;2;mld;dolarow,52,0,813620.html) Linie lotnicze straciły prawie 2 mld dolarów Przewoźnicy podsumowują straty dokładnie rok po wybuchu wulkany na Islandii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t97222.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eyjafjoell;uspiony;budzi;sie;inny;wulkan,0,0,805120.html) Eyjafjoell uśpiony. Budzi się inny wulkan Wzmożoną aktywność na Islandii wykazuje za to drugi co do wielości wulkan Bardarbunga - informują islandzcy naukowcy.
Tagi: wulkan, grimsvotn, erupcja, linie lotnicze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz