Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael: Iran jest coraz bliżej bomby atomowej

0
Podziel się

Pod koniec lata Iran ma mieć wystarczającą ilość uranu do jej skonstruowania.

Izrael: Iran jest coraz bliżej bomby atomowej
(PAP / EPA)
bEiMQhmd

Izraelski wywiad wojskowy _ Aman _ utrzymuje, że Iran pod koniec lata będzie miał wystarczającą ilość uranu, żeby przystąpić do budowy bomby atomowej.

Izraelskie służby przedstawiły dziś szczegółowy raport w tej sprawie na forum parlamentarnej komisji obrony i spraw zagranicznych.

Wystepując na tej samej komisji premier Benjamin Netaniahu zadeklarował, że dla Izraela najważniejszą sprawą jest powstrzymanie irańskich zbrojeń nuklearno-rakietowych. Według niego - dalsze rokowania z Palestyńczykami powinny zostać odłożone do chwili, gdy uda się zmusić Teheran do przerwania realizacji programu atomowego.

bEiMQhmf

Kwestia zbrojeń irańskich będzie głównym tematem rozmów, jakie izraelski minister obrony Ehud Barak prowadzić będzie, począwszy od dziś wieczór, w Waszyngtonie.

Tymczasem jednak wszystko wskazuje na to, że Biały Dom woli, aby Izrael najpierw porozumiał się z Palestyńczykami, gdyż - jego zdaniem - łatwiej byłoby w ślad za tym zwiększyć naciski międzynarodowe na Teheran.

bEiMQhml

Zagadnienia dotyczące Iranu i procesu pokojowego z Palestyńczykami omawiane też będą w Moskwie, dokąd dziś przed południem udał się szef dyplomacji Izraela - Awigdor Lieberman.

bEiMQhmG
KOMENTARZE
(0)