Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael przygotowuje się do inwazji sił lądowych na Strefę Gazy

0
Podziel się

Oddziały izraelskiej armii przemieszczają się w kierunku Strefy Gazy. Siły zbrojne zmobilizowały 30 tysięcy rezerwistów.

Izrael przygotowuje się do inwazji sił lądowych na Strefę Gazy
bDyCKkRN

Oddziały izraelskiej armii przemieszczają się w kierunku Strefy Gazy. Siły zbrojne uzyskały pozwolenie na zmobilizowanie 30 tys. rezerwistów - poinformował w drugim dniu konfliktu między Izraelem a Strefą Gazy, minister obrony Izraela Ehud Barak.

Izrael przygotowuje się do operacji lądowej w Strefie Gazy, która od środy jest celem jego ofensywy powietrznej - pisze AP. Co najmniej tuzin ciężarówek transportujących czołgi zmierzał w czwartek wieczorem w kierunku granicy, a autobusy przewoziły żołnierzy - dodaje agencja, powołując się na świadków.

Wcześniej rzecznik izraelskich sił zbrojnych Awital Lejbowicz poinformował, że inwazja na Strefę Gazy jest _ zdecydowanie możliwą opcją _.

bDyCKkRP

Według anonimowych przedstawicieli sił zbrojnych ruchy wojsk są przygotowaniami do operacji lądowej, ale nie zapadła jeszcze decyzja o wejściu wojsk do Strefy Gazy.

Jednak izraelskie stacje telewizyjne poinformowały, że początek ofensywy przewidziany jest na piątek. Jak pisze AP, władze izraelskie sygnalizowały w czwartek wieczorem, że inwazja może być nieuchronna. Wymiana ognia między Strefą Gazy a Izraelem trwała po zapadnięciu zmroku.

W ramach operacji _ Filar Obrony _, na początku której izraelskie siły zabiły szefa operacji wojskowych Hamasu Ahmeda al-Dżabariego, Izrael zaatakował od środy z powietrza i z morza około 250 celów w Strefie Gazy. Od środy zginęło 18 osób, w tym 15 Palestyńczyków.

Ocenia się, że Gaza ma 35 tys. uzbrojonych bojowników. Izrael dysponuje myśliwcami F-16, śmigłowcami bojowymi Apache, nowoczesnym uzbrojeniem i liczącą 175 tys. żołnierzy armią oraz 450 tys. rezerwistów.

bDyCKkRV
Czytaj więcej w Money.pl
Widmo wojny na Bliskim Wschodzie - _ Inwazja lądowa na Strefę Gazy jest zdecydowanie możliwą opcją _ - powiedział rzecznik izraelskich sił zbrojnych.
Trwają ataki. Pięciu zabitych po ostrzale... Tuż przed północą izraelskie samoloty zbombardowały cele w północnej części miasta Gaza.
Wracali z pogrzebu, zginęli w zamachu Ze Strefy Gazy odpalane są w stronę Izraela pociski rakietowe, siły izraelskie odpowiadają ostrzałem artyleryjskim i nalotami.
bDyCKkSq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)