Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
21.04.2012 16:57

Izrael wezwał swych obywateli do opuszczenia Synaju

Żydowscy turyści mogą stać się celem ataków terrorystycznych - ostrzegło Izraelskie Biuro Antyterrorystyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tamerlan/PB/Wikimedia)

Istnieje ryzyko, że żydowscy turyści mogą stać się celem ataków terrorystycznych - ostrzegło * *Izraelskie Biuro Antyterrorystyczne i wezwało wszystkich obywateli Izraela do powrotu do kraju.

[na zdjęciu góra Synaj w Egipcie]

Biuro wyjaśnia w swym komunikacie, że otrzymało informacje, z których wynika, że organizacje terrorystyczne wzmogły przygotowania do ataków terrorystycznych przeciwko izraelskim turystom spędzającym wakacje na Półwyspie Synajskim.

Synaj jest celem odwiedzin wielu izraelskich turystów, którzy zwłaszcza chętnie odwiedzają kasyno i hotele znajdujące się w sąsiedztwie przejścia na granicy izraelsko-egipskiej w Tabie.

Na Synaju doszło do kilku ataków uzbrojonych grup na rurociąg, którym gaz jest przesyłany z Egiptu do Izraela i Jordanii. Według izraelskich służb bezpieczeństwa ostatnio dochodzi do coraz częstszych przerzutów broni dla bojowników palestyńskich działających w Strefie Gazy.

W lipcu ubiegłego roku ośmiu Izraelczyków zginęło w kilku zamachach na drodze biegnącej w pobliżu granicy z Egiptem, na południu pustyni Negew, o kilkanaście kilometrów od izraelskiego kurortu nadmorskiego Eljat.

Śledztwo przeprowadzone przez izraelskie służby wywiadowcze wykazało, że zamachowcami byli obywatele egipscy.

Czytaj więcej więcej o wydarzeniach na Bliskim Wschodzie
Premier schronił się w bunkrze przed odwetem Tragedii miał zapobiec naciskany przez Stany Zjednoczone Egipt.
Terroryści zaatakowali gazociąg w Egipcie Wysadzili magistralę prowadzącą surowiec z Egiptu do Izraela i Jordanii.
Suleiman i Mubarak agentami Izraela? Manifestanci zgromadzeni na placu Tahrir skandowali _ Suleiman, myślisz, że to stare czasy? _ i nieśli transparenty ukazujące Suleimana i Mubaraka na tle gwiazdy Dawida
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz