Notowania

hamas
29.04.2008 11:56

Izrael wyklucza zawieszenie broni z Hamasem

Konflikt zbrojny z palestyńskim ugrupowaniem terrorystycznym nie zakończy się w najbliższym czasie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Minister obrony Izraela Ehud Barak wykluczył możliwość wprowadzenia w najbliższym czasie zawieszenia broni z palestyńskim Hamasem.

Jego zdaniem, nic nie wskazuje na to, aby konfrontacja zbrojna z tym terrorystycznym ugrupowaniem miała zostać wkrótce zakończona.

Ehud Barak złożył to oświadczenie, wizytując umocnienia graniczne między Izraelem i Zachodnim Brzegiem w rejonie Nablusu. Izraelczycy obawiają się, że stamtąd właśnie, a nie z ogrodzonej szczelnie Strefy Gazy, Hamas wysyłać będzie terrorystów-samobójców podczas zbliżających się obchodów 60-lecia państwa żydowskiego.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Zawahiri nie godzi się na pokój z Izraelem ]( http://news.money.pl/artykul/zawahiri;nie;godzi;sie;na;pokoj;z;izraelem,151,0,337559.html )
* [ Izrael: Iran przemyca broń dla Hamasu ]( http://news.money.pl/artykul/izrael;iran;przemyca;bron;dla;hamasu,0,0,336896.html )

Wczoraj, w Beit-Chanun na północy Strefy Gazy w gwałtownej strzelaninie zginęła kobieta z czworgiem dzieci. Wojsko jednak twierdzi, że powodem śmierci była eksplozja ładunku wybuchowego niesionego przez dwóch bojówkarzy, ukrywających się za plecami tej rodziny. W odwecie, Hamas od rana wystrzelił kilkanaście rakiet Kassam i pocisków moździerzowych na przygraniczne osiedla izraelskie.

Ponadto, policja egipska poinformowała, że udało się odkryć 5 podziemnych tuneli, którymi Hamas przemycał broń z półwyspu Synaj do Strefy Gazy.

Tagi: hamas, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz