Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael zwolnił promy Flotylli Wolności

0
Podziel się

Z Hajfy odpłynął statek Mavi Marmara, który był sceną szturmu izraelskich komandosów.

Izrael zwolnił promy Flotylli Wolności
(pldrtbrennan/CC/Flickr)
bEgNGSCZ

Z Hajfy w Izraelu odpłynął prom _ Mavi Marmara _, który w maju był sceną szturmu izraelskich komandosów na tzw. Flotyllę Wolności próbującą dotrzeć do Strefy Gazy. Zginęło wówczas dziewięciu obywateli Turcji, w tym jeden z paszportem amerykańskim.

Izrael zwolnił także dwie inne jednostki biorące udział we flotylli. Żołnierze izraelscy przejęli je 31 maja, a na pokładzie płynącego pod banderą turecką _ Mavi Marmara _ starli się z propalestyńskimi działaczami.

Jak podało Ministerstwo Obrony Izraela, statki odpłynęły pod eskortą przybyłych w tym celu z Turcji okrętów tego kraju.

bEgNGSDb

Przelew krwi na _ Mavi Marmara _ wzburzył opinię międzynarodową. Wojsko izraelskie dokonało abordażu promu na wodach międzynarodowych. Wewnętrzne śledztwo wdrożone przez izraelską marynarkę wojenną wykazało, że w trakcie tej akcji popełniono _ ciężkie błędy _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/228/t97764.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;w;obronie;pokazuje;film;z;ataku;na;konwoj,55,0,626999.html) Izrael w obronie pokazuje film z ataku na konwój Izraelscy komandosi zatrzymali statki z pomocą. Są zabici i ranni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t45434.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/onz;zbada;sprawe;izraelskiego;desantu;na;flote;z;pomoca,160,0,650912.html) ONZ zbada sprawę izraelskiego desantu na flotę z pomocą W izraelskiej interwencji zginęło dziewięć osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t99706.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komandosi;popelnili;bledy;przy;ataku;na;konwoj,105,0,643177.html) Komandosi popełnili błędy przy ataku na konwój Główne to brak planu B na wypadek oporu oraz słaba współpraca z Mossadem.
bEgNGSDC
wiadmomości
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)