Janowicz w półfinale turnieju ATP w Paryży

0

Jerzy Janowicz w półfinale zmierzy się z francuskim tenisistą Gilles'em Simonem.

(EPA/PAP)

Jerzy Janowicz awansował do półfinału turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Polak w ćwierćfinale wyeliminował Serba Janko Tipsarevica, który w trzecim secie przy stanie 4:1 dla Polaka poddał mecz.

Rywalem Polaka w walce o finał paryskiego turnieju będzie Francuz Gilles Simon, zajmujący siedemnaste miejsce w rankingu ATP.

Pierwszy set nie zapowiadał zwycięstwa Polaka. Serb wygrał go 6:3. W drugim na korcie dominował już Jerzy Janowicz.

Wojciech Fibak podkreśla znakomitą dyspozycję psychiczną Janowicza, który w dwóch ostatnich meczach przegrywał pierwsze sety. Zdaniem najsłynniejszego polskiego tenisisty awans do półfinału przyniesie wymierne korzyści Polakowi jeżeli chodzi o dalsze występy.

_ - Półfinał Jerzego Janowicz, to już nie tylko pięćdziesiątka, czterdziestka światowa, ale zapewne trzydziestka. To oznacza, że już nie będzie tych męczarni z eliminacjami, nie będzie już tych małych turniejów satelitarnych _ - uważa Fibak.

POSŁUCHAJ WOJCIECHA FIBAKA:

źródło: IAR

Polak - 65. rakieta rankingu ATP - w Paryżu odniósł spektakularne zwycięstwa nad wyżej notowanymi rywalami. Tipsarevic zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu, Szkot Andy Murray, którego Janowicz pokonał w walce o ćwierćfinał jest trzeci, a Chorwat Marin Cilic - rywal z 1/16 turnieju w Paryżu klasyfikowany jest na piętnastym miejscu. Półfinał turnieju w Paryżu to największy sukces w dotychczasowej karierze Jerzego Janowicza.

Robot, który gra w tenisa stołowego Według badaczy ma on dać początek całej linii robotów treningowych dla zawodowych sportowców oraz amatorów.
Tenis jest nie tylko sposobem sylwetkę, ale i na życie _ Wzorce, które zaczerpnęliśmy w klubach australijskich, chcielibyśmy teraz przenieść na grunt polski _ - mówią Marzena Pryzmont i Michał Zagórski z warszawskiego ośrodka Okęcie Tennis Club.
Sukces Radwańskiej. Pokonała niewygodną rywalkę Polska tenisistka odniosła zwycięstwo na otwarcie turnieju masters - WTA Championships w Stambule.