Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
japonia
12.02.2012 10:27

Japonia: Cesarz Akihito przejdzie operację wszczepienia bypassów

Lekarze orzekli, że stan serca cesarza pogorszył się od ostatnich testów przed rokiem. Operacja będzie przeprowadzono w szpitalu w Tokio.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

78-letni cesarz Japonii Akihito przejdzie operację wszczepienia bypassów już 18 lutego - powiadomiły dziś służby informacyjne dworu. Jednocześnie cesarz opuścił szpital w Tokio po badaniach kardiologicznych.

Lekarze orzekli, że stan serca cesarza pogorszył się od ostatnich testów przed rokiem. Operacja będzie przeprowadzono w szpitalu w Tokio.

Pozwoli ona - jak głosi oświadczenie wydane przez pałac cesarski - cieszyć się władcy względnie aktywnym życiem.

Cesarz Akihito w ostatnich latach cierpiał na różne problemy zdrowotne. W listopadzie ubiegłego roku został hospitalizowany na trzy tygodnie. W 2003 r. przeszedł operację nowotworu prostaty. Ostatnio ograniczył oficjalne obowiązki, ale stan jego zdrowia wydawał się dobry.

Otwartość, jaka w 2003 r. towarzyszyła hospitalizacji władcy, była zerwaniem z długą tradycją ukrywania przez dwór cesarski wszelkich chorób i kuracji członków rodziny panującej. Kiedy w 1989 r. u ojca obecnego cesarza, Hirohito, wykryto nowotwór jelita, dwór cesarski podał, że ma wrzody, a prawdę ujawniono dopiero po jego śmierci.

Zgodnie z japońską powojenną konstytucją, rodzina cesarska nie ma oficjalnej władzy i jej rola ma znaczenie symboliczne. Jednak cesarz Akihito cieszy się w swoim kraju powszechnym szacunkiem.

O sytuacji w Japonii czytaj w Money.pl
Kolejne mocne trzęsienie ziemi w Japonii Ognisko wstrząsów znajdowało się 20 km pod ziemią, w prefekturze Yamanashi, na zachód od Tokio
Chcą stałej obecności MAEA w Fukushimie Japoński rząd prowadzi rozmowy z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej w sprawie utworzenia stałego przedstawicielstwa agendy ONZ w Fukushimie.
W Japonii ryż będą uprawiały roboty Rząd Japonii postanowił stworzyć zautomatyzowane ekologiczne farmy, na których będą pracować roboty.
Tagi: japonia, akihito, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz