Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japonia oszczędza prąd. Będzie blackout

0
Podziel się:

Media apelują do obywateli, by nie włączali komputerów i telewizorów.

Japonia oszczędza prąd. Będzie blackout
(PAP/EPA)

Firma energetyczna TEPCO racjonuje dostawy prądu w niektórych częściach regionu Kanto wokół japońskiej stolicy, Tokio. Ograniczenia w dostawach potrwają co najmniej do końca kwietnia na skutek awarii w elektrowni jądrowej Fukushima I po trzęsieniu ziemi.

Inna elektrownia Tohoku Electric Power zapowiedziała już, że będzie ograniczać dostawy prądu od środy. Racjonowanie elektryczności prawdopodobnie potrwa do końca kwietnia we wschodniej Japonii, a w jej północno-wschodniej części nawet dłużej.

Tymczasem rosną obawy, że zatrzymanie prac w fabrykach i ograniczony ruch pociągów spowodowane zmniejszeniem dostaw prądu dotkliwie odbiją się na gospodarce Japonii i codziennym życiu jej mieszkańców.

Tokyo Electric Power Co (TEPCO), do której należy elektrownia Fukushima, rozważa wprowadzenie kontrolowanych, rotacyjnych przerw w dostawie prądu w obsługiwanych regionach, tzw. rolling blackout, przez trzy dni najbliższego weekendu. Firma prognozuje, że popyt na prąd w obsługiwanych przez nią 9 prefekturach i w Tokio wyniesie 38 mln kW, lecz będzie w stanie dostarczyć tylko 33 mln.

W miniony weekend japońskie media apelowały do mieszkańców, aby oszczędzali energię elektryczną i nie włączali komputerów oraz telewizorów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t135259.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/juz;prawie;3;5;tys;zabitych;w;trzesieniu;ziemi,163,0,794275.html) Już prawie 3,5 tys. zabitych w trzęsieniu ziemi Władze spodziewają się, że liczba ofiar będzie jeszcze większa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t135261.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/msz;ostrzega;przed;wyjazdami;do;japonii,124,0,794236.html) MSZ ostrzega przed wyjazdami do Japonii Uruchomiono specjalną infolinię dla rodzin Polaków przebywających w Japonii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/247/t135159.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/cios;dla;ubezpieczalni;na;60;mld;dolarow,206,0,793806.html) Cios dla ubezpieczalni na 60 mld dolarów Tyle mogą kosztować firmy ubezpieczeniowe trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)