Notowania

Jarosław Kaczyński
10.12.2010 16:24

Jarosław Kaczyński o bracie - chciał budować Polskę solidarną

Uczestnicy konferencji o Lechu Kaczyńskim zdecydują o utworzeniu stowarzyszenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Lech Kaczyński był człowiekiem Solidarności - w taki sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński podsumował dorobek brata, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej. W Jachrance pod Warszawą odbywa się konferencja _ Lech Kaczyński - pamięć i zobowiązanie _, której uczestnicy mają powołać ruch społeczny odwołujący się do dorobku zmarłego prezydenta.

Jarosław Kaczyński powiedział, że Lech Kaczyński w swojej działalności publicznej dostosował solidarnościowe myślenie do nowych czasów. - _ Chciał zbudować Polskę solidarną, która byłaby domem wszystkich Polaków _ - przekonywał szef PiS. Jego zdaniem, nie zawsze było to możliwe.

- _ I takie cele wynikały także z jego uczestnictwa w tych starszych, przedsolidarnościowych tradycjach, w które był wprowadzony przez edukacje domową _ - powiedział

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

W konferencji w Jachrance biorą udział politycy PiS, a także kilkuset członków komitetów poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Uczestnicy konferencji dostaną do wypełnienia ankietę, w której wypowiedzą się na temat tego czy chcą sformalizować swoją działalność tworząc na przykład stowarzyszenie czy też wolą spotykać się i działać tak jak dotąd.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t95384.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;wspomina;prezydenta;bedzie;ruch,120,0,732792.html) PiS wspomina prezydenta. Będzie ruch? Nowy ruch ma zajmować się: myślą Lecha Kaczyńskiego, katastrofą smoleńską lub obiema sprawami naraz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t124604.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;bez;ochrony;bor;nadal;dostaje;pogrozki,220,0,732124.html) Kaczyński bez ochrony BOR: _ Nadal dostaję pogróżki _ Prezes PiS komentuje decyzję MSWiA o wycofaniu ochrony po morderstwie w łódzkim biurze PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t100667.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/800;osob;w;nowym;ruchu;pis;zadowolony,110,0,731246.html) 800 osób w nowym ruchu. PiS zadowolony Jarosław Kaczyński z wielką satysfakcją patrzy na nową inicjatywę.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz