Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Kaczyński zaprasza Solidarną Polskę do PiS-u

0
Podziel się:

Takich słów Jarosława Kaczyńskiego podczas manifestacji w obronie TV Trwam nikt się nie spodziewał.

Jarosław Kaczyński zaprasza Solidarną Polskę do PiS-u
(PAP/Tomasz Gzell)
bFeHdBxh

- _ Zwracam się do Ciebie Zbyszku, zapomnijmy, o tym co było, idźmy razem! Wracajcie, to jedyna droga do zwycięstwa! _ - wzywał Jarosław Kaczyński podczas przemówienia w trakcie marszu w obronie TV Trwam. Co na to lider Solidarnej Polski?

[aktualizacja: 18:14]

Tymi słowami Jarosław Kaczyński zaapelował do lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry o jedność. Prezes PiS przemawiał przed kancelarią premiera do uczestników manifestacji w obronie Telewizji Trwam.

bFeHdBxj

Kaczyński decyzję o nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym nazwał bezprawną. Nawoływał do sprzeciwiania się poprawności politycznej, która według niego jest największym zagrożeniem dla wolności w naszym kraju.

- _ Ta decyzja, decyzja Krajowej Rady była decyzją całkowicie bezprawną, decyzją do której nie było żadnych podstaw. Jeśli ją podjęto to właśnie w imię poprawności politycznej i w imię nienawiści do prawdy _- mówił Jarosław Kaczyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Lider Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry o powrót do PiS. _ - Wracajcie, idźmy razem _ - mówił przed kancelarią premiera.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:
bFeHdBxp

Co na to Zbigniew Ziobro? - _ Chcemy działać razem _ - mówił przed Belwederem, odpowiadając na apel prezesa PiS.

Szef Solidarnej Polskiej mówił, że to co było zostało zapomniane._ - Jesteśmy razem, Solidarna Polska i Prawo i Sprawiedliwość, rodzina Radia Maryja, Solidarni 2010, razem Solidarność. Razem wygramy! _ - mówił Ziobro podczas dzisiejszej manifestacji.

bFeHdBxq

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ZBIGNIEWA ZIOBRY:

Szef Solidarnej Polski jest zdania, że obrona Telewizji Trwam jest obroną polskiej wolności. Według niego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznając stacji ojca Rydzyka miejsca na multipleksie cyfrowym chce zagłuszyć wolność słowa w naszym kraju. _ _

_ - Musimy przypominać rządzącym w Polsce, że fundamentem demokracji jest pluralizm mediów _ - podkreślał Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem obecnie w naszym kraju usiłuje się zagłuszyć ludzi, którzy domagają się prawdy. _ _

_ - Dziś wolność jest dla tych, którzy obrażają polski Kościół, mówią do polskich duchownych, że są chamami, którzy domagają się bezkarnego popełnienia przestępstw narkotykowych, znieważają polską flagę, niszczą Biblię. Musimy powiedzieć temu twardo nie _ - podkreślał szef SP.

bFeHdBxr

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ZBIGNIEWA ZIOBRY:

Manifestacja rozpoczęła się od mszy na placu Trzech Krzyży w Warszawie. Stamtąd manifestujący przeszli pod kancelarią premiera, a potem pod Belweder.

Czytaj więcej o manifestacji
Kancelaria premiera przeżywa oblężenie. Będzie gorzej? W obronie Telewizji Trwam protestuje już 20 tysięcy osób. Część z nich przyszła bezpośrednio pod kancelarię premiera. Zobacz, co mówią o Donaldzie Tusku.
_ Nie oddamy wam Telewizji Trwam _. Tak bronią stacji ojca Rydzyka - _ To atak na prawa katolików i na wolność _ - grzmią politycy PiS i Solidarnej Polski. Wielotysięczny tłum demonstruje w Warszawie.
Kaczyński: Nie ma demokracji bez kontroli _ - Atak na telewizję Trwam to też atak na praworządność - _ uważa prezes PiS.
bFeHdBxK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)