Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jeden z synów Kaddafiego wjechał do Nigru

0
Podziel się:

Jeden z synów Muammara Kaddafiego - Saadi - wjechał wczoraj do Nigru.

Jeden z synów Kaddafiego wjechał do Nigru
(PAP/ EPA)
bFeLNaJN

Jeden z synów Muammara Kaddafiego - Saadi - wjechał wczoraj do Nigru - poinformował minister sprawiedliwości tego kraju Maru Amadu.

_ - Jechał w konwoju dziewięciu ludzi. Zostali przechwyceni, gdy zmierzali w kierunku miasta Agadez _ - powiedział minister. W ostatnim tygodniu do Nigru wjechały co najmniej dwa konwoje ludzi Kaddafiego.

Jeszcze niedawno Saadi przebywał w jednym z ostatnich bastionów Kaddafiego - Bani Walid, ok. 150 km na wschód od Trypolisu. O to miasto toczą się zaciekłe walki. W końcu sierpnia Saadi twierdził, że dysponując pełnomocnictwami od swego ojca, skontaktował się z kierownictwem Narodowej Rady Libijskiej w Trypolisie w ramach wysiłków na rzecz przerwania rozlewu w Libii.

bFeLNaJP

Jego brat Saif al-Islam, który mniej więcej w tym samym czasie nawoływał zwolenników swojego ojca do walki z powstańcami i NATO, zapytany o słowa brata odpowiedział, że one _ nic nie znaczą _, bo na Saadiego wywierana jest presja.

Saadi, należący do wewnętrznego kręgu współpracowników ojca, znany jest za granicą jako wielbiciel piłki nożnej. Przez pewien czas grał nawet w kilku włoskich klubach, jednak nie zrobił tam oszołamiającej kariery.

Wojna w Libii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t155042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wywoza;ciala;ciezarowkami;nie;ma;czasu;na;identyfikacje,8,0,898568.html) W Trypolisie wywożą ciała ciężarówkami Mieszkańcom Trypolisu grozi katastrofa humanitarna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t151109.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/libijscy;powstancy;pozbyli;sie;swojego;rzadu,162,0,888482.html) Libijska rebelia pęka. Intrygi i zabójstwa Przewodniczący Narodowej Rady Libijskiej, Mustafa Abdel Dżalil zdymisjonował rząd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t135909.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rebelianci;wybrali;przyszly;rzad,98,0,799330.html) Rebelianci wybrali przyszły rząd Powstańcza Narodowa Rada Libijska mianowała Mahmuda Dżebrila jego szefem.
bFeLNaKq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)