Notowania

karambol
16.11.2012 06:00

Jeden zabity i 39 rannych w karambolach na autostradzie A38

Do wypadków doszło na 50-kilometrowym odcinku autostrady na terenie niemieckich krajów związkowych Saksonia-Anhalt i Turyngia

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W karambolach na autostradzie A38 w środkowych Niemczech zginął 74-letni mężczyzna, a 39 osób zostało rannych. W serii kolizji drogowych uczestniczyło ponad 70 pojazdów. Przyczyną wypadków była gęsta mgła i gołoledź.

Do wypadków doszło na 50-kilometrowym odcinku autostrady na terenie niemieckich krajów związkowych Saksonia-Anhalt i Turyngia. Najpoważniejszy karambol wydarzył się w okolicach Eisleben, gdzie w czwartek rano wpadły na siebie 42 samochody osobowe i osiem ciężarówek. Rannych zostało 31 osób, w tym cztery ciężko.

Między miejscowościami Berga a Heringen doszło do około dziesięciu wypadków, w których uczestniczyło ponad 30 pojazdów. 74-letni mężczyzna zginął, a osiem osób odniosło obrażenia - podała policja. Zamkniętą przez dwanaście godzin autostradę odblokowano dopiero wczoraj wieczorem.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie kompromis między Francją i Niemcami? - _ Mamy różne interesy, ale chcemy dać dobry przykład, że te różnice interesów można pokonać _ - oświadczyła Angela Merkel.
Niemcy wypłacą pieniądze dla 80 tys. Żydów Porozumienie przewiduje po raz pierwszy jednorazową zapomogę w wysokości 2 556 euro dla około 80 tys. Żydów, którzy przetrwali nazistowską okupację na terenie Europy Wschodniej.
Niemieckie dane mocno zaskakują, ale... Eurostat ogłosił, że gospodarka eurostrefy w okresie od początku lipca do końca września skurczyła się o 0,1 proc. wobec spadku o 0,2 proc. w poprzednim kwartale.
Tagi: karambol, wypadki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz