Notowania

jemen
28.03.2011 11:33

Jemen: 110 ofiar eksplozji w fabryce amunicji

Dzień wcześniej zakłady opanowali bojownicy z Al-Kaidy

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej 110 osób zginęło, a 90 zostało rannych w poniedziałek w eksplozji, do której doszło w fabryce amunicji w prowincji Abjan na południu Jemenu - poinformowały jemeńskie władze bezpieczeństwa. Nie są znane przyczyny wybuchu.

aktualizacja: 15:35

Ofiary eksplozji to osoby cywilne, które weszły na teren fabryki, starając się zabrać stamtąd broń i amunicję, dzień po tym, jak zakłady opanowali bojownicy Al-Kaidy - pisze agencja AFP.

Oddział ubranych w kominiarki rebeliantów Al-Kaidy, liczący około 30 osób, zabrał z fabryki skrzynki z amunicją, załadował je na cztery ciężarówki i odjechał nie zatrzymywany przez nikogo. Bojownicy starli się w niedzielę z wojskiem w mieście Dżar w tej samej prowincji Abjan.

Dzień wcześniej zakłady opanowali bojownicy z Al-Kaidy, którzy starli się tego dnia z wojskiem w mieście Dżar w tej samej prowincji Abjan.

Najnowsze walki zwiększają obawy, że protesty przeciw prezydentowi Jemenu Alemu Abd Allahowi Salahowi i zagrożenie ze strony islamistów doprowadzą do upadku państwa - pisze Reuters.

Muhafaza Abjan jest bastionem Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim. Kraje zachodnie i sąsiednia Arabia Saudyjska obawiają się, że gdyby protestującym w Jemenie udało się obalić prezydenta, powstałą próżnię polityczną może wypełnić właśnie Al-Kaida.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t135767.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;jak;bomba;zegarowa;al-kaida;przejmie;wladze,98,0,801634.html) Jemen jak bomba zegarowa. Al-Kaida przejmie władzę? Protesty przeciw prezydentowi i zagrożenie ze strony islamistów moga doprowadzić do upadku państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t135767.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/stan;wyjatkowy;w;jemenie;bedzie;wojna,232,0,799208.html) Stan wyjątkowy w Jemenie, będzie wojna? Przepisy pozwalają na zawieszenie obowiązywania konstytucji, cenzurowanie mediów i wprowadzenie zakazu manifestacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t135576.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przelom;w;jemenie;wojskowi;przeciw;wladzy,80,0,797776.html) Przełom w Jemenie? Wojskowi przeciw władzy Sześćdziesięciu oficerów zdecydowało przyłączyć się do protestu przeciwko prezydentowi Alemu Abd Allahowi Salahowi.
Tagi: jemen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz