Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
12.12.2013 21:00

Jemen: 13 cywilów nie żyje. To był atak Amerykanów

W ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego w Jemenie zginęło co najmniej 13 osób udających się samochodami na przyjęcie weselne. Amerykanie wzięli te samochody za konwój Al-Kaidy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cpl Mark Webster/Defence Images/CC BY-NC 2.0/Flickr)

W ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego w Jemenie zginęło co najmniej 13 osób udających się samochodami na przyjęcie weselne - poinformowali przedstawiciele władz Jemenu. Twierdzą, że Amerykanie wzięli te samochody za konwój Al-Kaidy.

Wcześniej lokalne media informowały o 15 ofiarach śmiertelnych tego ataku w prowincji Al-Bajda na południowym zachodzie kraju. Według tych źródeł 10 osób zginęło na miejscu, a pięć zmarło w szpitalu w wyniku odniesionych ran.

Agencja Associated Press informuje, powołując się na niewymienionego z nazwiska przedstawiciela władz, że podejrzewa się, iż w zmierzającym na wesele konwoju mogli jechać także bojownicy Al-Kaidy.

Reuters podkreśla, że USA nasiliły w Jemenie operacje samolotów bezzałogowych przeciwko działającej tam Al-Kaidzie Półwyspu Arabskiego (AQAP).

Jemen jest jednym z najuboższych państw arabskich i przyczółkiem AQAP - organizacji od kilku lat uważanej przez Stany Zjednoczone za najbardziej niebezpieczny odłam Al-Kaidy.

AQAP przyznała się do zorganizowania 5 grudnia ataku na kompleks ministerstwa obrony w Sanie. Zginęły w tym ataku 52 osoby, a 167 zostało rannych. AQAP poinformowała na Twitterze, że zaatakowała siedzibę resortu obrony _ ponieważ mieści się tam centrum sterowania samolotami bezzałogowymi _ USA, a ponadto ministerstwo _ gości amerykańskich ekspertów _.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/90/m206938.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/atak;dronow;w;pakistanie;onz;wzywa;usa;do;ujawnienia;liczby;ofiar,147,0,1404307.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) ONZ do USA: ujawnijcie liczbę ofiar
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/7/m256519.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ataki;samolotowe;usa;w;jemenie;5;osob;nie;zyje,127,0,1221503.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Amerykanie zabili pięć osób w nalotach
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/149/m291733.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/atak;na;ministerstwo;w;jemenie;przeprowadzili;saudyjczycy,212,0,1437396.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Saudyjczycy stoją za atakiem na ministerstwo
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/238/m75758.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/usa;10;mln;dolarow;za;informacje;o;sprawcach;ataku;na;konsulat;w;libii,1,0,1422337.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Amerykanie oferują 10 mln dolarów za donos
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz