Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jest śledztwo ws. działań ochrony w KDT

0
Podziel się

Postępowanie może być długie, bo prokuratura ma do przesłuchania wielu świadków.

Jest śledztwo ws. działań ochrony w KDT
(PAP/Paweł Kula)
bEpxAkut

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia narażenia na utratę zdrowia kupców z KDT przez agencję ochrony - poinformował rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej, prok. Mateusz Martyniuk.

Jak dodał, czynności w sprawie wykonuje od końca sierpnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Śródmieście-Północ.

Przedstawiciele kupców złożyli w końcu lipca w prokuraturze doniesienie, w którym stwierdzili, iż pracownicy agencji ochrony Zubrzycki dopuścili się przestępstwa przekroczenia uprawnień przez bezpodstawne użycie środków przymusu oraz gazu, czym narazili inne osoby na utratę zdrowia.

bEpxAkuv

Jak powiedział Martyniuk, obecnie w sprawie przesłuchiwani są świadkowie - kupcy i pracownicy agencji ochrony i dopiero po zapoznaniu się z ich zeznaniami zapadnie decyzja o ewentualnym postawieniu zarzutów. Prokurator nie wykluczył, iż postępowanie może być długie ze względu na sporą liczbę świadków, których muszą wysłuchać śledczy.

W lipcu, podczas postępowania komornika, który w imieniu miasta odzyskał teren zajmowanej od początku roku nielegalnie przez kupców hali Kupieckich Domów Towarowych, doszło do starć towarzyszącej mu ochrony, straży miejskiej i policji z kupcami i przybyłymi w okolice hali chuliganami (na zdjęciu interwencja ochrony pod KDT).

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i dążenia do udaremnienia egzekucji komorniczej usłyszało pod koniec lipca 18 osób. Sześć osób przyznało się do zarzutów, a cztery poddały się karze po pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz po tysiąc zł grzywny.

bEpxAkuW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)