Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest śledztwo ws. działań ochrony w KDT

0
Podziel się:

Postępowanie może być długie, bo prokuratura ma do przesłuchania wielu świadków.

Jest śledztwo ws. działań ochrony w KDT
(PAP/Paweł Kula)

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia narażenia na utratę zdrowia kupców z KDT przez agencję ochrony - poinformował rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej, prok. Mateusz Martyniuk.

Jak dodał, czynności w sprawie wykonuje od końca sierpnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Śródmieście-Północ.

Przedstawiciele kupców złożyli w końcu lipca w prokuraturze doniesienie, w którym stwierdzili, iż pracownicy agencji ochrony Zubrzycki dopuścili się przestępstwa przekroczenia uprawnień przez bezpodstawne użycie środków przymusu oraz gazu, czym narazili inne osoby na utratę zdrowia.

Jak powiedział Martyniuk, obecnie w sprawie przesłuchiwani są świadkowie - kupcy i pracownicy agencji ochrony i dopiero po zapoznaniu się z ich zeznaniami zapadnie decyzja o ewentualnym postawieniu zarzutów. Prokurator nie wykluczył, iż postępowanie może być długie ze względu na sporą liczbę świadków, których muszą wysłuchać śledczy.

W lipcu, podczas postępowania komornika, który w imieniu miasta odzyskał teren zajmowanej od początku roku nielegalnie przez kupców hali Kupieckich Domów Towarowych, doszło do starć towarzyszącej mu ochrony, straży miejskiej i policji z kupcami i przybyłymi w okolice hali chuliganami (na zdjęciu interwencja ochrony pod KDT).

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i dążenia do udaremnienia egzekucji komorniczej usłyszało pod koniec lipca 18 osób. Sześć osób przyznało się do zarzutów, a cztery poddały się karze po pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz po tysiąc zł grzywny.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)