Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

John Kerry ponownie znów na Bliskim Wschodzie

0
Podziel się:

Agencja Reuters pisze, że oczekuje się, iż Kerry będzie się spotykał osobno z Netanjahu i Abbasem.

John Kerry ponownie znów na Bliskim Wschodzie
(United States Department of State)

Sekretarz stanu USA John Kerry powiedział we wtorek, że wróci 21 lub 22 maja na Bliski Wschód, na rozmowy z palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem i premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, dążąc do wznowienia bliskowschodnich negocjacji pokojowych.

Kerry, przebywający z wizytą we Włoszech, poinformował o tym dziennikarzy, przystępując do rozmów z izraelską minister sprawiedliwości Cipi Liwni, która w rządzie izraelskim odpowiada za kontakty z Palestyńczykami.

Agencja Reuters pisze, że oczekuje się, iż Kerry będzie się spotykał osobno z Netanjahu i Abbasem.

Stany Zjednoczone usiłują doprowadzić do wznowienia po dwóch latach faktycznej przerwy izraelsko-palestyńskie rozmowy pokojowe. Kerry powiedział w kwietniu w Kongresie USA, że należy pilnie podejmować wysiłki w tym celu, ponieważ szanse na utworzenie zdolnego do funkcjonowania palestyńskiego państwa szybko się zmniejszają.

Kerry przebywał na Bliskim Wschodzie na początku kwietnia i rozmawiał wtedy z Netanjahu i Abbasem.

Czytaj więcej w Money.pl
Co dalej z Syrią? Putin uzgodni z Kerrym Prezydent Rosji spotka się w tej sprawie w Moskwie z amerykańskim sekretarzem obrony.
Problemy z Koreą Północną. Jest wspólne stanowisko USA i Chin Na Półwyspie Koreańskim nie powinno być broni atomowej? Zobacz, co ustalił John Kerry i chińscy przywódcy.
Ostre słowa o Korei Północnej. USA nie dopuszczą do... Zobacz, jaką deklarację w Seulu złożył szef amerykańskiej dyplomacji.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)