Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Juppe: Interwencja w Libii dobiegła końca

0
Podziel się:

Francja uważa, że operację militarną NATO w Libii można uznać za zakończoną.

Juppe: Interwencja w Libii dobiegła końca
(PAP/EPA/MOD)

Francja uważa, że operację militarną NATO w Libii można uznać za _ zakończoną _ po śmierci byłego przywódcy tego kraju Muammara Kaddafiego - oświadczył francuski minister spraw zagranicznych Alain Juppe.

_ - Uważam, że można powiedzieć, iż operacja militarna została zakończona, że całe terytorium libijskie jest pod kontrolą Narodowej Rady Libijskiej i że - z zastrzeżeniem, iż w najbliższych tygodniach zostaną podjęte posunięcia przejściowe - operacja NATO dobiegła końca _ - oświadczył Juppe w radiu Europe 1.

Wczoraj wieczorem Juppe powiedział, że operacja NATO w Libii zostanie zakończona w momencie, gdy Narodowa Rada Libijska proklamuje wyzwolenie libijskiego terytorium. Ma to nastąpić w sobotę.

_ - Operacja powinna zakończyć się dzisiaj, bo nasz cel, czyli towarzyszenie Narodowej Radzie Libijskiej w wyzwalaniu terytorium kraju, został już osiągnięty _ - dodał Juppe._ - Naszym celem nie było zabicie Kadafiego. Kiedy mówię "my", mam na myśli koalicję, Francję w NATO. Naszym celem było zmuszenie go do oddania władzy _ - powiedział.

Muammar Kaddafi został zabity wczoraj w wymianie ognia między swoimi siłami a powstańcami. Zginął na skutek postrzału w głowę, ale nie wiadomo, czy strzał padł ze strony jego zwolenników, czy przeciwników - poinformowały tymczasowe władz libijskie.

Śmierć Kaddafiego w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/6/133894_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/nie-zyje-najbogatszy-afrykanski-dyktator-0-942962.html) Nie żyje najbogatszy afrykański dyktator Był właścicielem kilku rezydencji w Londynie, luksusowych kurortów turystycznych, a ostatnie trzy miesiące spędził w dziurze w ziemi w rodzinnej Syrcie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t168971.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/muammar;kaddafi;nie;zyje,216,0,942808.html) Tak wyglądały ostatnie chwile Kaddafiego. Postrzelił go własny człowiek? Udało się już odtworzyć przebieg walki, której skutkiem była śmierć dyktatora.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)